Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Bar & Lounge XLIV: Cafeneaua eLady
Forum pentru femei - eLady.ro > Regulament > Arhiva forum eLady.ro
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20
albinuza
Buna dimineata!
Bine ai venit Cristina!! kiss.gif
Eu mi am luat liber azi! Vreau sa stau!!
Teo, tot acolo sunt din pacate. Dar caut in continuare! Ca nu mai pot!
Voi ce ati mai facut?
Va pup si zi faina! kiss.gif
Diana.
Iaca aici mi-s!
Albi, la multi ani de ziua onomastica!
La noi au fost niste calduri infioratoare in ultimele zile. Slava Domnului, ieri noapte a plouat! aplauze.gif
Bia
Buna, fetelor! smile.gif
Ce mai faceti?
Teocris
Servus!
La multi ani, multa veselie si cadouri multe urez tuturor celor care-si serbeaza ziua onomastica azi! Albinutule, si tu esti inclusa kiss.gif

Am impresia ca n-am trecut de foarte multa vreme pe aici, asa-i? tongue.gif
Noutati spectaculoase nu am, dar ma duc mintenas sa va pun niste poze cu mancare tongue.gif
S-a mai dus un kilogram si sunt foarte vesela tararam.gif tararam.gif tararam.gif Am stagnat aproape doua saptamani, dar nu m-am lasat pagubasa si mi-am vazut de drumul drept, iar acum trag foloasele sexylady.gif
S-aveti o zi faina!
Bia
Wow, Teo! Ma bucur mult pentru tine! Tine-o tot asa! :*
Teocris
Neata!

Merci Bia! Kilul ala este o picatura dintr-o mare de kile care trebuie sa dispara biggrin.gif Incet si cu perseverenta sper sa scap de toate biggrin.gif

Azi e frig afara si ploua. Contrar obiceiului meu de a claca in astfel de zile, azi ma simt plina de energie si chiar vesela magindesc.gif laugh.gif
Aseara am facut o budinca de varza noua cu ciuperci brune, o minunatie! Daca stiam ca este atat de buna o faceam mai demult 322.gif In mod sigur ramane in "repertoriu" 322.gif

V-ati baut cafeaua azi?

prajiturapufoasacumandarine
neata! o, ce pofta de fursecuri mi-ai facut cu poza asta
Teocris
Neata!

Prajiturico, nu ebune! Are vierme laugh.gif
Si azi ploua si ploua indragostita.gif Nu stiu ce-i cu mine de-mi place vremea asta zapacitul.gif laugh.gif
Saptamana asta m-a prins in fiecare zi noaptea in bucatarie. Desi gatesc in fiecare zi, nu ajunge domle mancarea si a doua zi nusepoate.gif Mancai mai suntem nusepoate.gif Daca ieri ma laudam cu budinca de varza noua, azi ma laud cu budinca de iaurt indragostita.gif Pur si simplu minunata! indragostita.gif
Neaparat trebuie sa ma duc sa-mi cumpar tarate de ovaz pentru ca "intru pe ultima suta de metri" cu stocul smile.gif
Nu stiam de ce totul imi place azi zapacitul.gif E joi fetelor!!! tararam.gif Asta explica starea mea de bine! Cafeaua mi s-a parut azi geniala, vremea mi se pare superba, iar moralul meu este la cote inalte laugh.gif Servim si noi ceva?

Teocris
Buna dimineata!

Azi parca nu mai simt aceeasi euforie ca ieri, dar ma consolez cu gandul ca maine pot sa dorm pana tarziu yes.gif
Am visat tare ciudat si m-am trezit obosita si nervoasa, dar jumatate din vis l-am uitat si prin urmare nu prea pot pune lucrurile cap la cap si sa-mi explic logic de ce sunt asa daramata laugh.gif
Aseara am mai descarcat o gramada de poze de pe aparat. Ma duc la topicul cu mancare sa va arat ce-am mai facut biggrin.gif

V-ati baut cafeaua?

Diana.
Am beut-o. Pe aici o plouat. Azi am in plan sa ma duc sa imi fac abonament la o sala. Sint in plin proces de reinventare. biggrin.gif
Teocris
Eu cred ca ma reinventez in fiecare luna, dar doar in capul meu laugh.gif
Diana.
Mi-am facut abonamentul. Fitness nelimitat + 8 sedinte aerobic pe luna. 150 lei. E timpul pentru o noua Diana. Sau, mai bine zis, e timpul ca vechea Diana sa se reintoarca la viata.
Bia
Bravo, Diana! smile.gif
albinuza
Buna dimineata!

Teo, ma ucizi cu ce gatesti femeie! Mai ca m as muta la tine biggrin.gif

DI, te duci singura la sala? Ca m as duce si io , da nu am cu cine, si mi e urat singura in pana mea!

Io ma chinui si io sa ma reinventez, dar nu ma ajuta pisicul de nici o culoare. Simt ca trece viata pe langa mine si io nu fac nimic! A trecut deja jumate din anul asta, si mie nu mi se intampla nici macar un lucru bun. Da raman aici pe pozitie. Tre sa se intample ceva la un mom dat!!

Di, tu esti ok?

Diana.
Salutare! Albi sint... nici eu nu stiu cum sint. Aiurea si totally fucked up cred ca e cea mai buna descriere. Si eu am aceeasi senzatie ca tine. Lunile astea care au trecut au fost pur si simplu oribile.
Da, ma duc singura la sala. Fac step aerobic combinat cu fitness. 2 sedinte de step aerobic pe saptamina, in rest fitness in fiecare zi: banda si bicicleta. Deocamdata.
Azi e a patra zi.

Diana.
Ziua buna! La noi e intorat. Eu am o stare de up=down, aka hopa-mitica, pishicul meu totcade-n fund si tot se ridica...
Teocris
Neataaaaa!!!

Bine ca se ridica, Diana smile.gif Asta este un semn bun 322.gif

Am fost la doctor cu inflamatia aia si mi-a prescris ampicilina injectabila, 10 buc sad.gif A zis ca luni sa ma duc iar sa vada cum evolueaza, daca se mai retrage. Imi da tot luni si trimitere la ORL si mi-a recomandat sa fac si radiografie dentara.
Analizele de sange mi-au iesit bune, cu exceptia leucocitelor care sunt mai multe decat normal, dar nu cu mult.

Azi dimineata, cand m-am cantarit, am observat ca s-a mai dus un kilogram biggrin.gif Deci 11 kilograme in total biggrin.gif
Si azi e joi!!!! laugh.gif

Tot azi junioara are spectacol cu gimnastica pentru Ziua Copilului biggrin.gif

Cine bea o cafea cu mine?

Bia
Teolina, sa te faci bine repede! consolare.gif kiss.gif Eu nu refuz niciodata o cafea buna! biggrin.gif
Si la mine s-a topit un kg in 3 zile de dieta. biggrin.gif Yay! tararam.gif
Astazi iar am o zi super full. Cred ca n-am sa ma relaxez niciodata...
Diana.
Inflamatie? Ce inflamatie? Unde te-ai umflat? Aaaaa, la un dinte.
Numarul usor marit de leucocite inseamna ca exista o infectie in organism. De-aia ti-a dat antibiotic. Radiografie ar fi bine sa faci pentru ca trebe vazut exact unde e buba. Sa te faci bine repede!!!
Aseara am baut si un pahar jumate de vin si am stat la povesti din adolescenta cu prietena mea. A fost fain...
Teocris
Nu soro, nu la dinte! Mi s-a inflamat in ganglion sub mandibula closedeyes.gif
Nu ma doare maseaua, nu am carie, nu am alte rani closedeyes.gif
Diana.
Aoileu! Iarta-ma sad.gif
Iaca ce-am gasit
"Ganglionii limfatici situaţi pe părţile laterale ale gâtului, submandibular sau în spatele urechii se pot inflama atunci când eşti răcit sau te doare gâtul. Infecţiile mai puternice pot duce şi ele la mărirea ganglionilor, care capătă astfel o consistenţă crescută şi o mai mare sensibilitate. Ei se pot inflama dacă ai tăieturi ori infecţii la nivelul cavităţii bucale sau tumori. De asemenea, virozele şi înţepăturile de insecte duc la inflamarea ganglionilor."
Teocris
Nu am infectii si nici alte rani sau intepaturi. Nu am carii, nu am gingie ranita, nu am nimic! Asta e toata chestia closedeyes.gif Nu se stie cum m-am ales cu inflamarea asta si care este cauza. Asa ca doctorita o ia prin eliminare si trecem prin multe etape.
Pana luni fac injectii, luni imi da antibiotic pastile, ma duc la ORL si apoi, daca mai este nevoie, merg la dentist si fac si radiografie la dinti.
Diana.
Vai de capul tau!
Eu o sterg la Pilates. La 5 am ora. Ieri a fost pauza, asa ca azi trebe sa bag tare.
Bia
O dimineata nasoala.
Am incercat si eu Silueta Perfecta si din pacate la mine a avut un efect ingrozitor. sad.gif Crampe si stiti voi ce timp de mai bine de 6 ore. M-am dres cu un ceai negru extrem de concentrat (4-5 pliculete la o ceasca de 150 ml) si vad ca de 30 min sunt ok. Ma simt terminata si deshidratata. In viata mea nu mai incerc ceaiuri de genul asta!
Diana.
Auzi, cite plicuri ai pus si in cita apa? Ca e un plic la o cana de 250 ml apa si il lasi sa infuzeze 3 min.
Io nu am patit asta de la el niciodata... sad.gif Ma simt asa nasol sad.gif
dmona
nesigur.gif
Buna!
Remember me? N-am mai intrat de 100 de ani pe aici closedeyes.gif
Ce mai faci Diana? Cum ai rezolvat pana la urma cu granulomul ala? Te-ai mai operat sau s-a rezolvat cu tratament de canal? Ca asa am dat din nou de forum, cautand info despre granuloma/rezectie, ca am si eu aceeasi problema.... sad.gif
Mai sunt fetele din vechea garda pe aici? Am mai vazut-o pe albinutza 322.gif

Pupici tuturor!
Diana.
Dmona!!! kiss.gif Ce mai faci? Esti bine, sanatoasa? Ce ma bucur sa te vad! Da, mai avem citeva fete din vechea garda pe aici. smile.gif
La mine s-a rezolvat cu tratament endodontic, sper si la tine sa fie la fel!
Azi e luni. Naspa lunea! smile.gif
dmona
QUOTE(Diana @ Jun 3 2013, 05:38 AM) *
Dmona!!! kiss.gif Ce mai faci? Esti bine, sanatoasa? Ce ma bucur sa te vad! Da, mai avem citeva fete din vechea garda pe aici. smile.gif
La mine s-a rezolvat cu tratament endodontic, sper si la tine sa fie la fel!
Azi e luni. Naspa lunea! smile.gif

Merci frumos! kiss.gif
Sunt bine, sanatoasa, cu multa munca, familie, copii (am 2 fetite de 5 ani si 10 luni, respectiv 4 ani si jumatate), si alerg in toate directiile smile.gif))) Timpul se scurge fooooooarte repede..
Le-am vazut pe albinutza si pe angeldust, rasfoind un pic pe aici. N-am mai avut timp sa intru neam pe forumuri, chiar mi-a facut placere sa revad forumul asa, asa, intamplator.

Bine ca ai rezolvat dintele fara operatie... La mine tot asa e un incisiv (lateral), la care am avut o carie mica acum multi ani (si pt care m-am dus la timp sa mi-o trateze), la un moment dat, dupa vreo 7-8 ani, mi s-a despins plomba si mi-a refacut-o (la fel, m-am dus la timp, n-am stat asa...). Iar acum, facand o radiografie din aia panoramica pt diverse problem, ca dupa nasteri si s-a "defectat" rau dantura (ca altminteri dintele ala nu ma doare, nu nimic), mi s-a descoperit asta, granulomul ala, care cica se vede acolo ca un punct negru....Si ca se recomanda operatia asta... I-am zis ca ma mai gandesc... daca s-o putea trata si altfel , ar fi ok, ca pe de alta parte mi-e si frica, ca granulomul ala sa nu se extinda, si sa raman fara dinte, ca mai e si vizibil, dinte in fata... Chiar nu stiu de unde a aparut granulomul asta, din moment ce m-am tratat la timp....
Tu ai mai facut o radiografie dupa aceea, s-a constatat disparitia acelui granulom?

Te pup,
Monica
Teocris
Salutare!!

Bine ai revenit Dmona! kiss.gif

Am terminat si eu injectiile si azi am iar programare la doctor sa vedem ce zice. Ganglionul nu mai este asa de inflamat, dar tot este prezent sad.gif
M-au podidit emotiile pentru botezul de la sfarsitul lunii de zici ca sunt copil laugh.gif Inca nu am cumparat nimic si parca nu-mi ajunge timpul si nici banutii pentru tot ce vreau sa fac biggrin.gif Trebuie sa ma mobilizez wink.gif
S-aveti o saptamana faina!
Diana.
Sa-ti traiasca fetitele, Dmona, sa fie sanatoase si sa te bucuri de ele!
Da, la mine a disparut. Cauta un medic endodont si vezi daca la tine se poate aplica tratamentul.
Teo, sa te faci bine repede ! Banii... niciodata nu-s destui din pacate.
Eu sint intr-o perioada aglomerata. Va pup!
Teocris
Neata!
Eu nu am o zi prea buna sad.gif Am reusit performanta de a ma certa cu doua persoane pana la ora asta sad.gif desi discutiile in sine nu merita importanta, sunt intoarsa pe dos si nu mai am chef de nimic sad.gif Ce rai pot fi oamenii!
Se pare ca ganglionul meu este in stransa legatura cu o masea. Maine am programare sa mi-o scoata, pentru ca din cauza ei doi dinti nu pot iesi la suprafata. Nu-mi place chestia asta, mai ales ca mi-e foarte frica. Nici n-am dormit bine azi-noapte...
Simt cum cad in depresie. Pur si simplu nu ma mai pot motiva sa raman optimista. Am noduri in gat si lacrimile abia le potolesc. Mama ei de treaba!!! angry.gif
Va urez sa aveti o zi mai buna decat a mea!
berbecutza
Of, nu te mai consuma. Nu trebuie sa te lasi prada depresiei. Toate trec. Multa sanatate iti doresc. Capul sus. Toti oamenii trec prin momente critice. Eu citesc asta cand simt ghearele depresiei:

GLOSSA - M. Eminescu

Vreme trece, vreme vine,
Toate-s vechi si noua toate;
Ce e rau si ce e bine
Tu te-ntreaba si socoate;
Nu spera si nu ai teama,
Ce e val ca valul trece;
De te-ndeamna, de te cheama,
Tu ramâi la toate rece.

Multe trec pe dinainte,
In auz ne suna multe,
Cine tine toate minte
Si ar sta sa le asculte?...
Tu asaza-te deoparte,
Regasindu-te pe tine,
Când cu zgomote desarte
Vreme trece, vreme vine.

Nici încline a ei limba
Recea cumpana-a gândirii
Inspre clipa ce se schimba
Purtând masca fericirii,
Ce din moartea ei se naste
Si o clipa tine poate;
Pentru cine o cunoaste
Toate-s vechi si noua toate.

Privitor ca la teatru
Tu în lume sa te-nchipui:
Joace unul si pe patru,
Totusi tu ghici-vei chipu-i,
Si de plânge, de se cearta,
Tu în colt petreci în tine
Si-ntelegi din a lor arta
Ce e rau si ce e bine.

Viitorul si trecutul
Sunt a filei doua fete,
Vede-n capat începutul
Cine stie sa le-nvete;
Tot ce-a fost ori o sa fie
In prezent le-avem pe toate,
Dar de-a lor zadarnicie
Te întreaba si socoate.

Caci acelorasi mijloace
Se supun câte exista,
Si de mii de ani încoace
Lumea-i vesela si trista;
Alte masti, aceeasi piesa,
Alte guri, aceeasi gama,
Amagit atât de-adese
Nu spera si nu ai teama.

Nu spera când vezi miseii
La izbânda facând punte,
Te-or întrece nataraii,
De ai fi cu stea în frunte;
Teama n-ai, cata-vor iarasi
Intre dânsii sa se plece,
Nu te prinde lor tovaras:
Ce e val, ca valul trece.

Cu un cântec de sirena,
Lumea-ntinde lucii mreje;
Ca sa schimbe-actorii-n scena,
Te momeste în vârteje;
Tu pe-alaturi te strecoara,
Nu baga nici chiar de seama,
Din cararea ta afara
De te-ndeamna, de te cheama.

De te-ating, sa feri în laturi,
De hulesc, sa taci din gura;
Ce mai vrei cu-a tale sfaturi,
Daca stii a lor masura;
Zica toti ce vor sa zica,
Treaca-n lume cine-o trece;
Ca sa nu-ndragesti nimica,
Tu ramâi la toate rece.

Tu ramâi la toate rece,
De te-ndeamna, de te cheama:
Ce e val, ca valul trece,
Nu spera si nu ai teama;
Te întreaba si socoate
Ce e rau si ce e bine;
Toate-s vechi si noua toate:
Vreme trece, vreme vine.
Diana.
Buna ziua. Azi e luni. Cea mai nasoala zi din saptamina...
Bia
Mda, naspa lunea... Parca incepe mereu cu nervi! smile.gif))
albinuza
Buna seara!
Am facut oleaca de pauza. Sper sa intru mai des de acum.
Am revenit oarecum pe linia de plutire, in urma unei discutii urate cu fostul meu weekndul trecut, care m a facut sa imi dau seama ce om "mic" am iubit timp de 2 ani de zile, si cat de tare m am putut insela in privinta lui. Dar m a ajutat pentru ca acum cu siguanta I m over him, pentru ca nu merita!! Si asa am ajuns la concluzia ca trebui sa vad altfel situatia. Cu ca plates pentru ceva, ci ca Doamne Doamne ma scapa de imbecili! Thank God!!
In alta ordin de idei, m am hotara sa mi iau masina, si cum m am hotarat,sunt probleme cu voucher ele, pentru ca sunt putine! Sper din sflet sa reusesc sa prind unu. M am hotarat la Daca logan ultimul model!
Tineti mi pumnii!
Dmona, bine ai revenit!!! kiss.gif
Teo, si eu am un ganglion umflat sub barbie. S a umflat, s a dezumflat... si acum am galma acolo. Da nu m am interesat sa vad care e treaba! Capul sus!!
O sa ma bag la nani acum!
Va pup, noapte buna! kiss.gif
Diana.
Albi, stii cum se zice: tot raul e spre bine si fiecare sut in fund e un pas inainte.
Eu nu am putut dormi toata noaptea.Nici macar 5 minute! In ultima vreme am fost foarte stesata si iaca, au aparut consecintele...
Azi toata ziua o sa fiu un zombi!
Teocris
Servus!

Am facut injectiile dar ganglionul nu a dat nici un semn ca ar vrea sa se retraga. Urmatoarea oprire a fost la stomatolog, care m-a trimis sa-mi fac radiografie dentara. La radiografie a iesit ca am doi dinti sub o masea, care ar vrea sa iasa si nu au unde. In plus, maseaua respectiva era crescuta execesiv de mult si avea ceva "buba" la radacina. Mi-a scos maseaua respectiva, iar acum trebuie sa astept cateva luni sa vedem cum migreaza ceilalti dinti. Ganglionul s-a mai desumflat, a mai ramas cat o ciresica. Doctorul m-a avertizat ca n-o sa-mi treaca decat peste multa vreme, de la 6 luni la un an.

La dieta iar sunt in stagnare pentru ca am fost la CM. Nu disper pentru ca, chiar daca la cantar nu se vede, hainele imi sunt din ce in ce mai largi biggrin.gif
V-as fi pus si niste poze cu ce am mai facut, dar inca nu le-am descarcat din aparat.
Bia
Daca esti la CM poate fi vorba de retentie de apa. smile.gif
Diana.
Ce e aia CM?
Bia
ciclu menstrual tongue.gif
Diana.
Pf.................
Globetrotter
Buna seara.

Io ma oftic, tot dau o groaza de bani la stomatologi si parca nu ma aleg cu nimica. magindesc.gif Apropo Diana, cred ca am fost si la dentistul de care scriai tu mai demult de bine.
Albi, acum unde esti? Iti tin si eu pumnii cu masinuta!
Diana.
Si nu ti-a placut de el?
Eu am descoperit de doua zile piscina. biggrin.gif
Miine imi trag abonament. biggrin.gif Inlocuiesc abonamentul de la fitness cu cel de piscina, ca oricum imi place mai mult sa inot decit sa ma dau pe banda sau cu bicicleta. In plus, inotul nu forteaza articulatiile si lucreaza toti muschii corpului. Iar de racoreala, ce sa mai zic! Plus ca eu program pina tirziu, asa ca o sa pot face baie in fiecare seara si sa mor de nu ma duc zilnic! biggrin.gif
albinuza
Buna ziua!!
Am terminat si io curatenia acum o ora!! Zici ca stau cu inca 3 persoane intr o casa cu 5 camere! Asa de mult imi ia sa fac curat!!
Noutati?
Pai!
Am dat avansul pentru masina. O sa fie noul Logan Laureat. Mai dureaza pana vine vreo 3 sapt cred.
La serviciu e posibil sa apara ceva schimbari, gen un schimb de post. Dar vedem. Nu se stie inca! Tineti mi pumnii!
In rest nimic nou in viata mea.
O astept sa Oiseau sa vina din Norvegia. V am spus parca ca a plecat nu? Cu munca! Vine weekendul viitor. Peste 2 saptamani vine si mama! Luna iulie o sa fie plina!!
Di, te invidiez ca ai atata energie si vointa sa faci miscare! Io is o mare putoare1
Teo, ce mai face galma?
Va pup kiss.gif
albinuza
Hello!
Mai da ce se intampla aici? Unde e lumea?
Diana.
Pi la casili lor... smile.gif
Azi e o zi faina de mers la plaja . Ceea ce o sa si fac. smile.gif
Am fost la pilates si mai am putina streaba, dupa care, pe la 3 jumate-4, o sterg la bazin...

Sa-ti porti cu sanatate si bafta noua masinuta, Albi!
N-ai ce invidia, mai am de dat vreo 13 kile pina sa ajung cun ar trebui...
Diana.
Buna ziua! Ce fac fetele?
albinuza
Hello!
Ci faceti? Io sunt la Bucuresti la un baiet biggrin.gif Ne am cunoscut la Vadu in weekend. In afara de faptul ca are 26 de ani si nu 28 cum am fost informata, e ok!
Voi ce mai faceti?
Pe mine de vineri ma muta pe noul post, si incep sa fac ture. O sa muncesc tot weekendul!
Aaa si am inceput sa ma cojesc! Tare bine arat!
Ma imbrac sa ies afara!
Va pup kiss.gif
Diana.
Asa, ai fost in ABucale si nu ai dat si tu un semn de viata, sa ne vedem? Si io ma cojesc, insa ca o faina, nu is jupuita smile.gif
Basfta cu noul job, macar sa fie platit cum trebe! smile.gif
kryss_10
Buna fetelor! O zi frumoasa! Un inceput de saptamana grozav! smile.gif pupici
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.