Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Bar & Lounge XLIV: Cafeneaua eLady
Forum pentru femei - eLady.ro > Regulament > Arhiva forum eLady.ro
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20
Diana.
Am trimis medicamentele pentru Bonita, miine incepe tratamentul. smile.gif
Io sint la fel de naspa...
Teocris
Hidrateaza-te, stai linistita, dormi! kiss.gif
Diana.
Neata! La mine ieri noapte a fost chiar frigut... Incepe sa se simta toamna din ce in ce mai tare...
Teocris
Si noi am scos plapuma la purtare, ca nu se mai putea nusepoate.gif 2 grade au fost noaptea trecuta nusepoate.gif
Diana.
Nu chiar asa, insa dimineata am pus doua paturi pe mine...
Diana.
Buna searaaa! Nu e nimeni in zona? Eu bucataresc la greu la ora asta!
Teocris
Si cam ce-ai facut bun? biggrin.gif Te simti mai bine?

Neata!
Azi ploua si e o zi gri inchis closedeyes.gif Daaaaar, pentru ca este joi, de baut la toata lumea!!!

Diana.
Da, mai bine. Nu 100%, dar mai bine. Nasul tot curge, de tusit tusesc ca un magar, dar e mai binisor! Cookies si ardei umplui si placinta smile.gif

... si se pare ca ar fi trebuit sa stau totusi cuminte. Of.
Teocris
Azi cica este ziua mondiala de lupta impotriva durerii. Si tocmai azi am niste dureri de burtica cum n-am mai avut din 4 septembrie, de ziua lucratorului vamal crying.gif Corpul meu nu tine cont de sarbatori, zile mondiale si alte chestii importante laugh.gif Sa nu-i tragi o bataie? laugh.gif
Diana.
Eu am inceput sa ma simt nasol. De unde trag concluzia ca nu e ok sa te apuc de copt cind esti si tu racita-coapta... laugh.gif
Si tusesc ca un magar! Beau ceai de ceapa si siropuri de tuse si nimic! mad.gif
Teocris
In fata biroului meu este un cersetor fara picioare care cerseste la megafon!!! blink.gif morderis.gif morderis.gif morderis.gif
albinuza
Buna ziua!
DI, am citit acum o chestie, cum ca ceapa absoarbe virusii. pune o ceapa dezpelitata intr un bol cu apa parca.. si asteapta. cica te faci bine! zapacitul.gif
Teo, adica urla si cere bani?
Io is la munca, plina de sila si asa mai departe!!


Teocris
Da Albi, urla la megafon textele cunoscute de fiecare cersetor laugh.gif
Diana.
Buna ziua. Azi e luni... Am intrat intr-a treia saptamina de raceala.
albinuza
Buna ziua!! Di, la doctor ai fost?

Io nu am chef! Sunt 17 grade i birou! Si nu e caldura. Decodorul mi s a ars in weekend, la o cadere de tensiune, mr are fifa 13, deci eu nu mai exist, noroc ca am puzzle, sa imi umplu timpul.

SI ma duc si la zumba mai nou. Am 3 zile pe sapt cu sport, si nu stiu ce sa fac in restul. Tre sa imi ocup intr un fel timpul, ca e jale!!!

voi?

Sapt faina kiss.gif

Diana.
Da, am vorbit cu vara-mea. Se pare ca trebuie sa ma feresc de frig, sa ma odihnesc si sa astept sa treaca laugh.gif
Si la mine e frig si a fost si ceata. A trebuit sa fac baie, ca nu mai puteam. Si a trebuit s adau drumul la caldura pina ma usuc bine de tot, ca nu trebuie sa ma imbolnavesc si mai tare.

Ce sa faci in rest? Habar nu am.Eu m-am apucat sa pregatesc lucrurile de iarna, sa le spal ca sa le improspatez... Am mai bpus gogosari si castraveti...

Du-te la film, citeste, bibileste-te... pune-ti parul pe moate, fa-ti unghiile..chestii de-astea. smile.gif
Diana.
Urasca raceala asta! Acum transpir ca porcu` sad.gif
albinuza
Pale lau DI! kiss.gif

io astept sa se faca 6 sa ma car de aici, ca nu mai pot!!

Afara vrea sa inceapa o furtuna, dar nu cred ca se urneste! Oricum cerul e negru!! Imi pare rau ca nu am aparatul foto cu mine! Forte fain se vede!!



Diana.
kiss.gif Albi!
Sint mai bine, cel putin deocamdata!
Ieri a fost foarte cald aici, azi pare ca e la fel. Cald pentru perioada asta a anului, nu ca am fi putut sa facem plaja, bine-nteles smile.gif
Voi ce mai spuneti?
albinuza
BUna ziua! Noi am fost in weekend la un targ in alt oras, si ne am adus aminte ca anul tre cut pe vremea asta, era mult mai frig!!

Mi am dus decodorul, care iar s a ars.. la reparat. Mi a luat 10 euro doar ca sa se uite la el si sa ii dea un diagnostic! zapacitul.gif Si mai dureaza si 10 zile sa il faca...

Pe mine ma doar un genunchi, dar nu mereu. Am asa.. cand merg, parca ma taie pe orizontala. Dar nu imi pierd puterea in picior sau ceva de genul. Doar o linie orizontala foarte dureroasa. Ca un fel de carcel asa.

La munca, astia m au pus sa fac ceva cu inventorul. Program pe care eu nu il cunoas foarte bine. Adica au luat o lucrare maricica, fara sa se intereseze daca io is capabila sa fac asta. Si acum vreau nu vrea is capabila. Ca tre sa fie gata pana vineri, proiectat, facute desfasurate, facute preturi. Is de abia la proiecat, care merge relativ greu din cauza de necunostinta de program... idiots!!!

Voi?

Diana.
Nu sint timpiti, isi reduc cheltuielile... pe capul tau!
Io mi-am luat niste conopida si o pun azi in borcane mari, de 4 kile, ca nu mai am rabdare sa pun in de-alea mici.
Si la noi a fost caldut azi, numai ca a batut vintul...
Diana.
Buna searaaaa!
Sint obosita chisalita! E a naibii de obositor sa dai cu aspiratorul in toata hardughia asta de casa!
albinuza
Buna seara! Eu o intind la zumba!!
Pai da si tu cate putin, na!!
Va pup kiss.gif
Diana.
Nu merge asa, ca daca nu fac peste tot, mut dupa aia murdaria din loc in loc... nu e nici o afacere.
Acum am intrat in orele mele de zen... smile.gif
Diana.
Buna ziuaaaaaaaa!
Azi e vineri! Si pentru ca Teo a chiulit ieri si nu ne-a dat de baut, dau eu, azi!

Teocris
Mai, da repede ai vazut ca ieri am lipsit nemotivat laugh.gif
Nu te refuz cu bauturica, vreau din toate un pahar! Poate ma imbat si uit ce mai TREBUIE sa fac laugh.gif Asa nu-mi place cuvantul TREBUIE nusepoate.gif
Am vazut pozele cu gogosarii la borcan si acum imi trebuie si mie nusepoate.gif Musai sa cumpar si eu sambata si sa pun cateva borcane laugh.gif
Diana.
laugh.gif Pai normal ca iti trebuie, tuturor ne trebuie o muratura iarna! laugh.gif
Teocris
Asa cam asa e laugh.gif
Ma mut la topicul de muraturi sa-ti zic ce-am reusit sa fac pana acum smile.gif
Diana.
ok smile.gif
Diana.
M-am enervat si acuma mi-a crescut tensiunea, inima imi bubuie si capul imi plezneste. Of!
Teocris
Da cine a indraznit sa-ti strice ziua? nesigur.gif
Diana.
Nu mai are importanta, cert e ca mi-a stricat-o atunci!
Ce fac fetele azi, ca tot e sarbatoare?
albinuza
Buna ziua buna ziua!! Dar pe aici nu mai trece nimeni?

Ce mai faceti voi?

Eu la munca am parte in continuare de dezamagiri, lipsa de apreciere si asa mai departe. Nu se intampla absolut nimic, care ar putea in vreun fel sa ma faca sa regret decizia de a pleca de aici de tot.

Parca v am zis ca m am apucat de zumba nu? Topai si io pe acolo. Teo parca tu mergeai la zumba nu? Cat dureaza o sedinta, ca sa spun asa, acolo. Ca aici dureaza vreo 50 de min, si mi se pare putin. Adica nu ma simt lucrata...

Acum astep sa iasa mr de la baie, ca sa iesim sa mergem pe la market, pentru cumparaturile saptamanale, si dupa aia sa mergem la un magazin 2, sa vad poate achizitionez ceva biggrin.gif Am nevoie de niste Pantaloni gen mulati pt zumba biggrin.gif

Voi? Cu ce v ati mai ocupat?

Di, imi imaginez ca esti bine dupa atata timp nu?

Teocris
Albinutule, eu trec zilnic pe aici de cateva ori da zau daca-mi vine sa zic ceva. Am prins frica de postarile mai personale si aici, la topicul asta mai ziceam si eu una-alta si erau rastalmacite si apoi mi se reprosa si mi se aruncau in fata vorbe grele. Incerc sa-mi revin, dar tare greu e closedeyes.gif
Despre zumba, si la noi tinea o sedinta tot 50 minute. Eu la sfarsit eram uda de transpiratie pentru ca chiar ne lucrau intructorii, dar nu simteam oboseala si ma simteam enegica si plina de viata 322.gif Imi placea foarte mult tocmai pentru ca imi dadea o stare de bine si in plus invatam si eu ceva pasi de dans laugh.gif

Sa va zic de petrecerea data sambata cu ocazia zilei de nastere a junioarei (care este marti, adica maine biggrin.gif ). A iesit foarte bine si copii (si adultii biggrin.gif ) au fost incantati 322.gif
Tema a fost "piratii" si toate le-am aranjat respectand tema asta smile.gif Aperitivele au fost: oua negre (oua fierte si glasate cu reductie de sos de soia), ochi de salamandra (rulada cu pateu de pui si ardei gras verde), degete de vrajitoare (saleuri de foietaj), captura zilei: viermi si pesti (biscuiti sarati si jeleuri), caracatite furioase (crenvusti) si otrava (suc rosu). Tortul a fost in forma de cufar cu bani de aur laugh.gif
Toata lumea a fost costumata in pirat si am avut si jocuri tematice: scandura, un pirat mi-a zis, carligul lui Hook, hora piratilor, cursa cu obstacole, batalia piratilor, la perete stop, atentie vin rechinii, piratul dansator... A fost foarte fain! indragostita.gif Am pus cateva poze pe facebook si la topicul cu mancare smile.gif
Diana.
Neataaaaa!
La mine e un frig de streche mita! Ieri noapte au fost doua grade si a plouat. Doar 3 grade mai jos si am fi avut zapada!
Cred ca m=a piscat iar raceala.
Albi, cica totul se intimpla cu un scop pe lumea asta. Poate ca asa trebuie sa fie.
Teo, persoanele care nu pot dormi de grija ta crapa de perfectiune cumva?
Teocris
Diana, persoanele de care zici numai perfecte nu sunt. Dar ce usor este sa fii rau! Esti de acord cu mine ca este foaaaaarte greu sa fii bun? Sa fie sanatoase!

In alta ordine de idei, azi e ziua fetei mele biggrin.gif A implinit 8 ani!
Ma ia cu plans, asa niste emotii ma incearca. Imi aduc aminte perfect, de parca a fost ieri, ziua in care am adus-o pe lume indragostita.gif Puiul mamei, pui! kiss.gif
Si pentru ca este sarbatoare la mine in casa, dau de baut la toata lumea si ceva dulce, dar virtual, ca sa nu-mi aud vorbe ca va indemn la alcoolism si ingrasare laugh.gif




Diana.
OMG!!! La multi ani, TeoJunior!!!
Sa fii sanatoasa, voioasa, sa cresti mare si sanatoasa, pui mic!


Sa iti traiasca fata! Nu plinge, Teo! Trebuie sa fii fericita ca ai asa un copil bun, frumos, destept, harnic si sanatos!
Si eu o sa ma infrupt din toate, bine? La multi ani, Teo Junior! kiss.gif lmani.gif hug.gif
Teocris
Nu plang, da nici mult nu mai am smile.gif Am o zi mai sensibiloasa smile.gif
Merci Diana! kiss.gif
Diana.
Atunci hai sa bem o cafeluta si sa mincam un frusec impreuna! hug.gif kiss.gif
Teocris
Nu te refuz biggrin.gif
Merci de tratatie! kiss.gif
albinuza
Buna seara!

Sa iti traiasca printesa Teo!! Sa fie sanatoasa si sa creasca la fel de frumos ca pana acum!! Si io ma infrupt fin tot!! biggrin.gif

Cat, despre cei care nu au viata si se ocupa de ata... fii fericita ca tu ai una!! Mai buna sau mai rea, dar e a ta!! Te pup kiss.gif

Eu am fost la box in seara asta, am facut baita, si acum in pat astept sa inceapa mentalistul!

Noapte buna kiss.gif

Diana.
Box? Super tare! aplauze.gif
albinuza
Buna ziua!

Da fac din februarie! Am mai zis.

Ia uitati niste poze cu dragii mei munti si de pe aici



casa care imi place mie



si de aproape



are propriul lac da!!

si o treaba in varf de deal!



voi ce faceti? Ce faceti in weekendul asta?

laur claudiu
Buna ziuaaaaaaaa!!!!Ce mai faceti??
Eu cu o cafeluta,pe terasa..ma las mangaiat de razele soarelui si ma gandesc...din mormanul de probleme,totusi viata este ft frumoasa!
La multi ani celor ce isi serbeaza astazi onomastica,sa fiti sanatoasi,sa aveti parte numai de bucurii!!
Teoooo vreau si eu bunatatile alea cu pirati,comori..esti maiastra nu gluma!
Oooo dar ce priveliste mai albinutzo...la 50 de km am si eu munte dar sunt mult mai aproape de laguna,de Venezia,30 de km!
Diana,Globetrotter,Bianca,jo,Rody,Kryssa,Oana,Charlie,Cindy kiss.gif kiss.gif
Va urez o zi superba.....azi sunt liber...am lenevit pana la 12,fac un dus si ma duc la antrenament,la sala si apoi la cascat gura prin targ!!!
Maine seara cina braziliana..me so curious!!1 tongue.gif
Diana.
Breeee, da` chiar asa, tre` sa te rugam cu cerul si pamintul sa mai dai si tu pe-aici!!!
Hai, ca ne era dor de tine! hug.gif

Albi, cred ca mi-o scapat, nu am vazut nica!
Vreau si io zapadaaaaa ca pe muntii aia!!!
albinuza
Buna seara! Back from zumba!! Ma doare tot corpul de marti deja, acum is distrusa.

Eee eu vreau zapada aia aproape de mine nu la 80 de km!

Laur, long time no see!! Greu cu tine!!

O intind la dus si ma bag la nani.

Aaaaa La multi ani sarbatoritilor!! E si ziua lui mr azi biggrin.gif Sa mi traiasca!!

Va puuuppp kiss.gif

Diana.
Si al lui mister meu! laugh.gif Sa ne traiasca si sa fie sanatosi! smile.gif
albinuza
Sa ne!!!! biggrin.gif
Teocris
Si de ziua misterilor nu dati nimic de baut si de indulcit? Rusinica! nusepoate.gif laugh.gif
Da io nu ma supar si tot le zic: Sanatate si fericire! Sa fie iubiti si norocul sa le fie prieten! kiss.gif
Lauuuur! Pe unde umbli bre? Mi-a fost dor de tine! kiss.gif
albinuza
Buna dimineata!!

Ce fac fetele? Si baiatul care apare rar?? biggrin.gif

EU a facut ochi, imi inghit cafeaua si dupa ai sa ma pun sa fauresc ceva de mancare. Curatenie am facut ieri.

Azi vreau sa fac o budinca cu paste si branza. Mi e pofta!!

Voi ce faceeti azi?

Duminica fainaa! kiss.gif

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.