Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ce mancam azi: Dieta Montignac
Forum pentru femei - eLady.ro > Diete si regimuri de slabire > Dieta Montignac
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83
mihaela1977
Am gustat adineauri pt. prima data tofu-este bun. Am papat cu ardei gras, de cina. Pe la ora 6 am mancat niste clementine.Maine am de gand sa fac varza anatolica, deci va voi anunta. pupici.
Diana.
QUOTE(Light Blue @ Nov 15 2008, 11:37 PM) *
Sau pui prea mult ulei de masline si il simti amar. Am gustat ulei de masline adus din Israel, facut in casa. Era asa bun ca puteai sa inmoi painea in el si sa mananci, avea gust de masline.

Eu nu am mai cumparat ulei de masline din vara cind au venit parintii domnului Maat din Grecia si ne-am adus ulei din maslinii din curte.Vreo 20 de litri, asa... sa fie o tira! laugh.gif
Light Blue, chir asa, ulei de masline pe piine si presarat cu zahar se maninca in insula Creta... asta dau bunicele nepotilor pe post de dulce instant. smile.gif

astazi:
cafea cu lapte de ala lesinat
friptura cu salata se rosii cu ceapa si salata verde
si ma simt umflata caun elefant. Am stagnat la 55. sad.gif
Light Blue
Pai si buni a mea ne dadea felii de paine cu zahar pe ele, dar fara ulei biggrin.gif. Nu cred ca de la asta mi se trag kilogramele in plus smile.gif Adevarul e ca ma pot abtine de la unele alimente daca vreau sa slabesc, dar nu reusesc sa stau departe de dulciuri. Cele care ati luat crom ati observat ca vi s-a micsorat pofta de dulce? Parca Nimphetamin a luat crom, dar nu e aici sa ne raspunda. Si azi m-am atins de niste placintele cu mere. Of! angry.gif Sper ca de maine sa ma mobilizez. Adica, promit ca incerc sa fiu serioasa.
Azi:
MD: 2 felii Wasa cu gem fara zahar sau indulcitor, cafea;
P: ciorba cu carne si ciulama- acum imi dau seama ca nu era potrivita pt mine;
S: friptura cu muraturi.
Mihaela, cum rezisti fara sa bei cafea? Nu erai bautoare de cafea cu cofeina inainte sau nu te trezesti f. devreme?
pescarush
Eu pot spune ca am fost cumintica in week-endul asta. Noroc ca am stat pe-acasa. zapacitul.gif
Azi am mancat:

D - cereale cu lapte
P - spagettini cu saganaki si salata (faza 2), 2 -3 patrate de cioco Lindt 85%
G - o clementina
C - sunca cu salata
Fanny
Aseara am avut niste abateri mici. fool.gif
De saptamana asta, majoritatea din birou suntem la dieta. Sefa mea tine scarsdale, iar o colega incepe mersul la sala, prin urmare o sa fie mai atenta si la ce va papa. Asta inseamna ca voi fi si eu mai motivata. smile.gif
kalua
Ulei de masline facut in casa...mmmmmh indragostita.gif , ce fericire sa poti avea parte de asa ceva...

Eu mi-am propus pe azi asa:
un merisor, o pruna mare, apoi varza rosie calita
seara: linte cu smantana si-o raita cu rosii.
Roxana_
Light blue, eu am luat Metabol primele 4 luni (contine si crom) si-ntr-adevar n-am avut pofta de dulce. Si la mine tot asta-i marea problema si va fi intotdeauna: pofta de dulciuri. De la orice mancare ma pot abtine, dar cand vad ceva dulce parca o iau razna.
Eu te-as sfatui totusi sa nu iei nimic, ca daca tii Monti strict si fara dulciuri vreo 3 luni, te dezveti. Ciulamaua aia nu-i conforma, ca sigur avea faina.
pescarush
Meniul meu pe azi:

D - cafea, un grapefruit, pauza, cereale cu lapte
P - faza 2 - ultima portie de saganaki cu shrimpi cu spaghettini si salata. Nus tiu ce-ar zice grecii daca m-ar vedea mancand asa, dar mie-mi place. biggrin.gif
G - un kiwi
C - ficat de vita la gratar cu salata de varza murata. wub.gif pentru ceilalti fac si niste cartofi.
kalua
V-am mai zis parca de colega mea vietnameza, ea "asorteaza" saganakiul cu orez. biggrin.gif
Adevarul e ca mie-mi place asa, fara nimic, pot manca mai mult din el. laugh.gif Si daca n-as fi cu MM-ul, sigur l-as manca cu paine alba.
lotte
Buna fetele,

Meniul meu pe ziua de azi:

D: un mar, cereale cu lapte, cafea conforma
doua mere gustare
P: o salata mare din salata, rosie, ridichi, ardei, doua snitele conforme, doua patratele ciocolata 85% cacao
C: salata mare cu hering marinat.Un pahar de vin rosu sec.

Di, si eu ma simt umflata, am 54kg si nu pot sa dau jos nici pace.

O seara faina!

pescarush
Kalua laugh.gif
Si eu am fost tentata sa mananc cu paine, maia les ca tocmai facusem una si era proaspata. Dar mi-am dat peste mana. zapacitul.gif
mihaela1977
Salutari fetelor! Eu ieri am fost suparata: de dimineata fetita mea acuza dureri mari la urechea dreapta. Mi-a spus sora mea-este medic -ce analize sa-i fac, am aflat ca nu e oreon. Am dus-o aseara la spital la ORL, avea un dopulet in ureche si timpanul usor imflamat; a facut si febra mare ieri, am inceput un tratament, astazi e mult mai bine- nu o mai doare deloc si febra a mai scazut bine.
Aseara am mancat varza anatolica si dupa vreo 2 ore pomelo.
Astazi:MD=wassa, dulceata, o cana lapte, cafea; P=merit felicitari-a fost ziua colegului de birou si nu am pus gura pe prajituri sau pizza, am mancat pachet: piept pui cu ardei gras; C=voi papa ciorbita de conopida si varza.
Ma doare capul cumplit, probabil cum nu am dormit azi-noapte, azi la serviciu...
Light sa stii ca mi-a fost greu cu cafeaua in primele zile pt. ca beam destul de multa si ma si trezesc devreme pentru serviciu dar in 2-3 sapt. te obisnuiesti; sa stii ca eu pun jumatate lingurita cafea normala si restul fara cofeina si o beau cu lapte 0,1%.
dr_wise
Salutare!
Scuze, dar ieri n-am postat fiindca am bucatarit intens si am gustat din piure de cartofi, alea, alea...am facut si papanasi a la empty...fusera buni, da' gretosi...azi mi se pareau mult mai buni, reci. Presupun ca n-am gresit prajindu-i, nu?
Va spun sincer, eu n-am mai produs papanasi in casa, doar la munte mancam asa ceva. Acolo sunt divini! indragostita.gif
Astazi am mancat:
d - 2 mere rase, cu scortisoara si fulgi ovaz
cafea cu lapte
p - 2 mere, apoi 1 papanas chel (fara fructoza si gem). omleta din 2 oua (imi era pofta), branzeturi italienesti, rosie, castravete, ardei gras rosu, usturoi; desert b.gorgonzola cu vin rosu sec.
Acum imi fac digestia de anaconda.
Fanny
Ieri, la pranz, am tras chiulul de la Monti. Azi in schimb, m-am tinut cu dintii sa nu calc in strachini, ca tentatia era maare.
E ingrozitor sa plec dimineata de-acasa, fara pachet in geanta, caci tre sa ma fatzai prin oras, iar apoi sa caut ceva de mancare conform. crying.gif

D: cafea cu lapte, pomelo
P: un gratar, salata de varza + iaurt de baut
C: struguri, un mango

Ma duc sa caut reteta de la ciorba de burta falsa. Daca am ce-mi trebui, o fac in seara asta.
dr_wise
Completez cu masa de seara: supa de rosii; ceai verde la greu...sper.
Fanny
Am facut pana la urma ciobita de pui... fara alte "deghizari".
Am mancat un bol, cu putina smantana. F gustos! biggrin.gif
kalua
Eu azi:
un mar, apoi o conserva de sardine in ulei cu muraturi asortate (mai aveam o bucata de cascaval in frigiderul de la serviciu, dar se pare ca i-a placut la gust si altcuiva si nu mai exista)
tocana din carne de vita cu sos de ceapa si putin piure de telina plus salata de varza murata
dr_wise
Hello!
La mine pare a fi ziua branzeturilor, fiindca pana acum am mancat:
d - 3 wasa 24% fibre cu cascaval, rosie si patrunjel
cafea cu lapte
p (15:30) - 2 mere, apoi 3 feluri de branza, ciuperci, un pahar de vin rosu
Am pus pe foc o mancarica de ciuperci, sa vedem ce-o iesi.
Fetelor, e veselie mare la mine!!!! Mi s-a recomandat sa caut un magazin iugoslav Badic Commerce care are produse balcanice si, intradevar, am fost astazi dupa ora de Pilates, e in drumul meu, f aproape, si am gasit varza cruda soi romanesc, varza murata vidata, frunze de varza murata la borcan mare, frunze de vita de vie murate, seminte...in coaja lor (URAAAAAA!!!), telemea normala de vaca, si alte bunataturi.
Sunt o fericita, plus ca i-am scutit pe Roxi si fiu-meu de cautat varza in Bucuresti. laugh.gif
Sfarsitul asta de saptamana o sa testez varza murata, sau frunzele de vita, trag niste sarmale cu vin rosu sec si smantana, sa moara concurenta de pofta!!!
Revin cu masa de seara mai tarziu, acum m-a pocnit un somn de n-am cuvinte.
PS: kalua si pescarush, am fost la Pilates intaiasi data, nu-i rau deloc, numa' ca ma puse nea Phillip sa stau intr-un picior si sa ma relaxez...cum mama ma-sii sa ma relaxez, stand intr-un picior?! Ca fuse lupta serioasa sa-mi echilibrez tremuratul slaninii, d-apai sa mai si zambesc...ca-mi spuse sa ma relaxez si sa zambesc...well, ii zambesc lui, of course, ca-i simpatic foc, da' nu intr-un picior si in cumpana, mama ei de cumpana, cu cine a inventat-o!!!!
Da' nu ma las, merg si maine!!!
Fusei toata saptamana in fiecare zi, sa vada ca romancele au sange de vipera...si muschi de musca! sicsic.gif blush.gif
TOP URGENT & VERY IMPORTANT!!!... magindesc.gif v-am zis de Pedro, instructorul de salsa?! E beeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeton, manca-i-as muschii lui! Sa-l vedeti cum se misca.....ahhhhhhhhh! Nici nu mai stiu unde-mi sunt picioarele, da' ochii stiu ca sunt lipiti de fesierii lui Pedro "ca marca de scrisoare", vorba cantecului! morderis.gif
Pe cuvant de fost pionier ca n-o sa scap nici o ora de-a lui!
mihaela1977
Salutari. Cel mai important este ca Bianca se simte mult mai bine.
Astazi:MD=wassa, dulceata, lapte, cafea; P=mi-am pus la pachet varza anatolica; C=inca nu mi-e foame, cred ca voi papa mai tarziu doar niste ciorba ; G=spre seara niste fructe.
pe curand
Fanny
morderis.gif Esti mortala cu Pedro si Phillip ai tai.

eu am papat azi
MD: cafea cu lapte / putin pomelo / iaurt cu snitel
pranz: 2 snitele si multa apa
cina va fi neconforma. blush.gif
dr_wise
....prietenii stiu de ce, vorba reclamei.... pupaceala.gif blush.gif
Stai sa mai merg asa, vreo juma' de an la scoala asta, dupa care fac poze cu instructorii si le pun pe forum, la sport. wink.gif ...amintiri din Rai....
pescarush
doctore esti criminala. morderis.gif rad aici de una singura, mi te si imaginez in ipostazele descrise. sexylady.gif aplauze.gif
Meniul meu e cam aiurea, ca mi-a fost lene sa gatesc:
D - un grapefruit, pauza, cereale cu lapte
P - un sandwich din paine prajita conforma sper (cel putin dupa lista de ingrediente) din secara integrala, cu tofu spread, salata, rosii, masline
C - magindesc.gif sa-mi fac un orez basmatti cu legume, ca m-am innoit cu un wok ieri. dar parce sunt prea multe glucide azi, nu stiu, mai vad eu pana diseara.
dr_wise
Eu am inchis ziua cu o supa de rosii.
Acum ma droghez cu un ceai verde si sper sa mai beau inca 2-3 cani de ceai pana ma culc.
O seara placuta!
Light Blue
Am aparut si eu! Nu prea am timp in timpul saptamanii.
Azi am fost destul de cuminte. "Destul de", ati inteles nuanta.
MD: mar ras cu fulgi si cafea aproape fara cofeina smile.gif;
P: mancare de fasole si muraturi si 2-3 patratele de ciocolata 75%;
S: compot de mere.

Mihaela, o prima zi fara cafea a trecut. Sa vedem maine cum va fi.
Dr_Wise, felicitari pentru victoria in lupta cu varza murata! biggrin.gif Am o mare curiozitate. Baiatul tau chiar ti-ar fi facut pe plac, sa-ti aduca varza?
mihaela1977
Light, ma bucur ca ai reusit sa rezisti fara multa cafea. In cateva zile te vei obisnui.
Eu imi voi face niste mere rase cu scortisoara.

Stie cineva unde a pus Empty reteta de diplomat?
dr_wise
QUOTE(Light Blue @ Nov 19 2008, 08:56 PM) *
Dr_Wise, felicitari pentru victoria in lupta cu varza murata! biggrin.gif Am o mare curiozitate. Baiatul tau chiar ti-ar fi facut pe plac, sa-ti aduca varza?

De ce nu?!
dr_wise
Draga kalua, am si eu o nedumerire.
Mi-e pofta de ceva dulce si as pune niste mere la cuptor.
Le pot prepara umplute cu gem conform de piersici si vanilie, putin unt si niste scortisoara, fara fructoza?
E de faza a II-a macar, sau untul ala iese din discutie?
kalua
Poti face asa, e de faza 1 chiar.

Hai sa zic si eu repejor ce-am mancat azi:
un mar, un pic de piure de telina cu putina carne de vita, dar cu mult sos de ceapa si salata de varza murata
supa groasa de fasole mungo injumatatita, cu carnati
si mai inainte 4 pietre domino, neconforme. closedeyes.gif

Vreau totusi ca maine si poimaine sa fiu pe pozitie pentru ca sambata si duminica mananc numai in targ si unde sunt este si un cofetar-patisier bun tare. Inafara de asta chiar vreau sa vad daca sunt in stare sa ma serveasca la micul dejun cu oua Benedict.
dr_wise
crying.gif Ptiuuuuu! N-am mai avut rabdare si am mancat un iaurt 0.1% grasimi amestecat cu gem de caise conform.
Merele alea le prepar maine la pranz, daca nu mi-o fi lene.
Daca ies gustoase, pun reteta la topicul cu pricina, insotita de poza.
Multumesc! kiss.gif

PS: mie-mi spui de cofetari?! Stii ce-i aici?! Trebuie sa fii de piatra, ca sa rezisti la toate tentatiile! Da' nu ma las si-o sa fac poze vitrinelor de la ciocolaterii, cofetarii si patiserii, sa vada si fetele cu ce ma lupt eu zilnic. mad.gif
pescarush
Eu am schimbat planul, asa ca la cina mananc legume gratinate (acum le-am scos de la cuptor).
Si am mancat azi si niste cioco 72%, dupa lunch, cu colega. nusepoate.gif
Mai, eu ma tot uit la muraturile alea magindesc.gif oare or fi gata? Le-am pus acum o luna. Cred ca in week-end le deschid, ca nu mai am rabdare.
mihaela1977
Si mie mi-e o pofta nebuna de ceva dulce dar "am pus-o-n cui".Ideea cu merele coapte e super.
Eu azi:MD=wassa, dulceata,lapte,cafea;P=varza cu carne; C=nu am nimic gatit, de ieri nu este apa in cateva orase din judet cred ca o iau razna asa, deci imi voi face o omleta cu cascaval si ardei gras,ridichi.Spre seara cred ca pomelo.Vreau sa incerc sa fac niste snitele de soia la cuptor, am gasit si o reteta de sos de cascaval...dar maine cred.
Ajutor:in afara de morcov fiert si rosii pe abur mai sunt alte legume interzise fierte sau gatite????????

Pun retetele la retete monti pt. felul doi daca va intereseaza, nu stiu cum se pun la lista cu retete.
dr_wise
Hello!
Ce fac fetele, tin post negru? huh.gif Nu mai mananca nimeni astazi?
Bag seama s-a destrabalat gasca prea tare ieri...sau nu? wink.gif
Eu, ca o mimozela ce sunt, am mancat pana acum asa:
d - 2 mere cu fulgi ovaz si scortisoara
cafea cu lapte
p - seminte crude de dovleac si floarea soarelui, apoi omleta umpluta cu zacusca de ciuperci, salata verde, juma' de pahar de vin rosu sec:

Kalua, te rog mult, am mai gasit o varianta de iaurt 0,1% grasimi cu fructe, dar nu prea inteleg daca-i conform. Tu ce zici?
Arata asa:

si contine: Joghurt mild aus entrahmter Milch, 7,7% Erdbeeren, Fruktose, modifizierte Starke, farbende Lebensmittel (schwarze Karotte, Rote Bete), Verdickungsmittel (Pektine, Guarkemmehl), Saureregulator Natriumcitrate, Aroma (enthalt Milchbestandteile), Sustoff Aspartam. Enthalt eine Phenylalaninquelle.
Macar de-o destrabalare la juma' de luna merge? blush.gif
kalua
Are amidon, doctoreaso. closedeyes.gif
Stärke e amidon pe germana (ca sa te poti uita si-n magazine)
mihaela1977
Kalua, daca nu te supar prea tare poate ma lamuresti cu chestia cu legumele fierte de adineauri.

dr_wise
Ptiuuuuu! Mama lui de Starke! crying.gif mad.gif
Multumesc!
Bagai la cap!
Nu mai cumpar iaurt cu fructe!
Alinice
Seara buna ! Azi profit ca am mai mult timp si va salut.
Daca nu am mai scris pe site nu inseamna ca am renuntat la dieta. Urmez dieta in continuare dar am un program de masa cam ciudat - pranzul pe la ora 17-18.Si atunci cina inainteza spre 20-21 .
La ultima cantarire din saptamana asta am avut 63,4 kg.In ultimul timp am observat variatii de 0,5 kg in plus sau in minus.
Sper sa am timp sa va vizitez zilnic iarasi. Mi-a fost dor de voi hug.gif
MD 2 felii de paine secara prajite - una cu rosie si branza , cealalta cugem conform de la arovit ; cafea cu lapte si scortisoara.
P ( ora 17) mancarica de dovlecei si chiftelute de soia
C fructe
Sper sa rezist ispitei...omleta e foarte apetisanta dr wise !!! 322.gif smile.gif
lotte
Buna fetele,

Eu, azi:

d: iaurt cu fulgi de ovaz, si un mar taiat.Cafea conforma
gustare: mar
p: salata cu branza light, dar cam in hopuri, ca aveam vizitatori in birou
s: budinca de spanac cu telemea.


A iesit foarte buna budinca, e facuta in premiera (prima data cand folosesc cuptorul anul asta huh.gif)
Mi-am facut selectie de retete Monti, si de acum ma apuc de treaba. ca prea am avut acelasi meniu cam tot anul.

Cate fructe e permis sa mananc pe zi?
De multe ori mananc in jur de 4, 5 mere.


O seara buna!
pescarush
Mie-mi place ca doctoreasa noastra nu se lasa laugh.gif , tot mai incearca asa cate un iaurt cu fructe cand il vede pe raft, doar-doar o fi conform. 322.gif
Eu m-am trezit azi cu o durere de cap, si cu greata aferenta. Inca nu m-a alsat, dar m-am incapatanat sa nici nu iau nimic. Sa vedem care pe care! mad.gif
Eu pap azi:
D - cafea cu lapte, 1 kiwi, pauza, cereale cu lapte
ora 11 - un mar
P - legume gratinate cu tocanita de pipote si inimioare (tot cu gandul la muraturile alea nesigur.gif dar in week-end tot le desfac)
C - svaiter cu zacusca, probabil.
mihaela1977
Pescarush eu zic ca de atata timp sigur sunt murate si poti risca sa desfaci borcanul.
pescarush
Mersi Miha. kiss.gif Asa ma gandesc si eu. magindesc.gif
Acum, oricum trebuie sa astept sa-mi vina barbatul din delegatie, ca nu cred ca pot deschide singura butoiul. biggrin.gif
dr_wise
Domle, la o adica, pt muraturile tale ma jertfesc, ce sa fac.
Vrei sa vin sa-ti dezvirginez eu borcanul cool.gif ? Ca ma incanta ideea... Trasei azi de fiare si elastice cu ochii la Pedro ( indragostita.gif indragostita.gif indragostita.gif ) care gemea de fiecare data cand intindea elasticul ala.... , cred ca-ti sparg borcanul daca pun mana pe el! ph34r.gif
Mda...tot trag sperante sa gasesc iaurtul ala perfect, cu fructe, bunacios si fara amidon, dar n-am noroc. Da' nici nu ma las, mai caut. mad.gif
In seara asta am calcat stramb, adica am facut un pilaf pt amore puro si iar am scapat in el.
Acum testez niste mere coapte in cuptorul Robertei.
Miroase toata casa a mere si scortisoara, sper sa nu le fac scrum, c-am programat cuptorul sa le coaca 35 minute la 200 gr C. O fi mult? magindesc.gif
I'll be back!
bulina
doftorelo cred ca-ti schimb numele in Pedronella smile.gif si cum am imaginatia bolnava mi te si vad incordata toata intr-o simultana de forta cu Pedro.
Eu am pasiune mare pt mere coapte, eu le pun si nuci pe langa scortisoara ...acu-mi ploua-n gura, na
dr_wise
Dragutelor, am scos merele de la cuptor...e clar ca 35 min e too much. S-au facut piure. Cred ca 15 minute erau de ajuns.
Dar sunt f gustoase si arata asa:

Cred ca un mot de frisca ar fi fost perfect.

QUOTE(bulina @ Nov 20 2008, 10:15 PM) *
doftorelo cred ca-ti schimb numele in Pedronella smile.gif

laugh.gif E prea fraged pt gusturile mele, dar na, ce-i frumos si lui Dzeu ii place, nu?
Light Blue
Alinice, tu pui scortisoara in cafea? E o idee noua. Dar daca ai sa confirmi ca e buna, am sa incerc si eu.
Pescarush, ce descriere corecta i-ai facut lui dr_Wise biggrin.gif. Si unde mai pui ca ne face pofta cu iaurturile!
Trebuie sa ne povestesti dr_Wise cum decurg orele de salsa. Si bravo daca zici ca baiatul tau ti-ar fi adus varza. Ca imi aduc aminte de fratele meu care nu-si lua nici-un pachet cand pleca la facultate. De lene sau poate alt motiv.
Astazi:
MD: branza topita, ardei gras si cafea- fara cofeina(De trei ori bravo aplauze.gif )
P: ciorba de pui a la greque, spanac si un ou ochi cu muraturi, 2 patratele de ciocolata;
S: salata verde cu telemea si o portie de ciorba a la greque- ca prea a iesit buna.
pescarush
Doctore, te-astept la muraturi! kiss.gif
Tu chiar vrei sa-mi faci in ciuda cu Pedro ala. sex.gif
Cred ca ma apuc si eu de copt mere, poate maine seara. biggrin.gif sa-i fac o surpirza la al meu. magindesc.gif
Light, mie nu-mi face pofta cu iaurturile, ca nu-mi plac oricum. Prefer iaurt natural si sa pun gem in el.
mihaela1977
Deja mi-e pofta tare de mere coapte-dar maine...Va pup.
dr_wise
Am uitat sa va spun, a propos de varza!
Azi am fost la magazinul iugoslav si am cumparat o minunatie de varzoi crud - soiul acela bun, romanesc, plus o varza murata vidata.
In weekendul asta cred ca trec la "repetitia generala" inainte de venirea lui fiu-meu in vacanta, sa nu ma fac de ras.
Daca-mi ies bune, mai trag o sarja de ziua nationala a Romaniei si "otravesc" poporu' de la sala de aerobic. tongue.gif
dr_wise
'Neata!
Am mancat iaurtul ala de dimineata...mare porcarie!!! Colcaie de indulcitori si are gustul ala scarbos/ amarui, de la indulcitori. Nu-mi mai trebuie EVER!
M-am potolit, gata!
Acum incerc sa ma dreg cu cafea.
Voi ce mai ziceti, ce mai faceti? Ce program aveti in weekend?
pescarush
Pai de ce nu ne spui tu planurile tale doctore? smart.gif
Eu ma duc la intalnire cu gagicile maine dupa-masa. w000t.gif thumbsup.gif
Iar duminica, duc copiii la Christmas party de la noi de la companie. Program incarcat, domle!
Meniul meu pe azi n-are nik spectaculos, simt ca ma prinde o raceala si n-am avut chef de prea multe aseara, asa ca n-am gatit.
D - cafea, acum bag ceai verde, un kiwi, pauza, finn crisp cu gem
ora 11 - 2 clementine
P - orez basmatti cu sos Salsa mexican de legume debile.gif (nu stiu daca are vreun gust)
C - habar n-am, bine ar fi sa ma satur cu o salata cheala si sper sa fac si mere la cuptor, a la doctoreasa. kiss_girl.gif
Sa aveti week-end placut, gagici!
dr_wise
...a spus cineva SALSA?! morderis.gif
Eu am de gand sa merg maine la Filarmonica, se organizeaza vizite cu ghid in fiecare sambata de la 10:30. Avem invitatie de la Ambasada Romaniei pt luni 01.12.2008 la ora 20:00, spectacol aniversar + receptie, spectacolul e la Filarmonica, Sala pt concerte de camera, si suntem paraleli de paraleli, unde o fi sala asta, cum ajungem acolo.
Filarmonica din Lu e o cladire imensa, cu 'jdemii de sali.
Asa ca tragem o excursie "de recunoastere".
Apoi cred ca facem o aprovizionare serioasa pt ziua Ro, fiindca weekendul urmator incepe "La fete des vins et cremants" wink.gif asta-i cu dedicatie speciala pt mine, si am de lucru.... tongue.gif adica timp de 4 zile, de joi pana duminica inclusiv, se prezinta soiurile de vin luxemburgheze si, cine doreste, poate sa participe la degustari (ceea ce si doresc, ca doar n-o sa stau pe uscat!!!) pt 5eur/zi. Trag sperante sa-mi dea si ceva de haleala care merge la vin, ca pe stomacul gol nu prestez.
Si, ca sa nu fiu off topic, la pranz am mancat:
ciorba de fasole

salata de ton:

Acum sipuiesc o cafea fara cofeina, indulcita cu lapte.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.