Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ce mancam azi: Dieta Montignac
Forum pentru femei - eLady.ro > Diete si regimuri de slabire > Dieta Montignac
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83
sylvia_31
Hello !
La multi ani ! baiatului, draga dr. Sa termine cu bine sesiunea si sa va reuniti sanatosi .

Si tatal Dianei e nascut astazi, sa nu uit s-o pun sa-i dea telefon. Iar maine e ziua nepotelei mele dragi. I-am cumparat aseara o carticica frumos ilustrata cu autocolante si o carte cartonata, iar in interior cu desene in relief, o poveste cu un dragon, febletea ei. Ce minunatii se gasesc pentru copii acum...

Kalua, foarte estetice clatitele armenesti 322.gif , imi place ca arata de parc-ar fi facute cu faina alba si nu cu faina de naut. Le incerc si eu neaparat , astept mai intai sa inceapa declinul kg mele incapatanate closedeyes.gif .

dr_wise
Buna dimineata, dragutelor!
Multumesc din suflet pentru urari! Ma faceti sa ma simt minunat! iloveelady.gif thanks.gif kiss.gif
Revin la pranz cu o sticla de sampanie conforma, sa ne facem de cap o "militzara". estiok.gif
Si la Cta au fost ieri 14 C, soare si cer senin cloud9.gif ...doar aici e vremea asa:

Hmmm.....
Cred ca ma pot obisnui cu toate, mai putin cu vremea de aici.
In dimineata aceasta am avut de gand sa "prestez" la clatite armenesti, arata bestial de gustoase, numa' ca atunci cand am intrat in bucatarie am cugetat adanc si am concluzionat ca nu pot manca clatite cu grasime dimineata, las desertul asta pt pranz, sau gustarea de dupa-amiaza.
Micul dejun:
1 kiwi auriu
iaurt cu fulgi ovaz
1 cafea black

La pranz am de gand sa fac ton la cuptor, sau...ostropel de pui indragostita.gif Sa traiasca Sylvia! Si sa fie iubita asa cum ii place, de cine-i place!!! wink.gif
kalua
Aoleu, doftoreaso, la voi o fi vreo coada de la furtuna frantuzeasca.
La noi si ieri, si azi, soarele-i cat o roata pe cer, da-s numai vreo 4-5 grade. Am avut zile insorite toamna si iarna asta de cred ca n-au fost atatea vara. biggrin.gif
Roxana_
Doftorici, sa-ti traiasca baiatu' si sa te faca fericita a la long smile.gif! kiss.gif
Chiar eram ingrijorata un pic, ca ieri au dat la tv de niste inundatii din Luxemburg. Probabil n-au ajuns in zona la voi.
O sa incerc si eu clatitele Kaluai, c-am ingredientele in casa.
Apropo de fulgii de grau, pe care-i mananc la micul dejun: mai gasesc 2-3 spice printre ei (dovada ca-s chiar de la mama natura).
pescarush
Doctore, nu vrei sa stii cum e vremea la noi. angry.gif Ieri au fost -12 grade. Si am niste munti de zapada, la capatul driveway-ului, ca nici nu vad sa dau cu spatele. nusepoate.gif
Dar macar a fost soare si mi-am spalat, in sfarsit masina! Ca aveam un bon din noiembrie, mai un pic si expira (e valabil 3 luni) si nu apucasem s-o mai spal, ca a nins aproape intr-una. Sa nu spun cum arata masina mea. zapacitul.gif
Ce de sarbatoriti pe-aici. Noi o sarbatorim pe Sunny maine, implineste un an. tararam.gif
Sa revenim la oile noastre - meniul meu pe azi arata cam asa:
D - cereale cu lapte
G - 2 mandarine sau un mar
P - supa de fasole verde, ficat de porc la tigaie cu legume aburite
C - magindesc.gif depinde cat de tarziu mananc pranzul, daca e mai tarziu, doar niste fructe deseara.
Fanny
Ce dragut. La mutli ani cu anticipatie, pentru Sunny! Sa va insenineze zilele multi ani de acum inainte. biggrin.gif

Eu am papat azi
cafea, pauza mare, un mar. Dupa 13, doua snitele de pui cu jumatate de ridichie neagra.
Mi-e o pofta de neconformitati de nu va spun. crying.gif
dr_wise
laugh.gif A plouat cu varsatori! Sa ne traiasca!
Baieti buni, dar incapatanati rau de tot! Pe de o parte e bine, fiindca tot ce-si propun, se realizeaza prin munca sustinuta, pe de alta parte, au o gura, mama mama!
Ehhh, nimeni nu-i perfect! Totul e sa-si gaseasca perechea pt care sa fie perfectiunea intruchipata!
Un pahar de sampanie frantuzeasca conforma pt toate fetele vesele:

Multumesc pentru urari si va doresc, la randul meu, sa aveti parte numai de bucurii din partea odoarelor voastre! haninoroc.gif kiss.gif
Astazi la pranz am mancat:
2 clatite a la Kalua, armenesti, cu gem de caise conform (asta pe la 13:00):

Apoi, pe la ora 15:00:
ostropel din carne de vitel, cu masline
salata
un pahar de vin rosu

Acum mai trag 2 clatite si ma culc.
A propos de clatite, parca erau mai aratoase ale lui Kalua. Ar tb sa curga aluatul, sau sa fie mai gros, astfel incat sa-l intind cu lingura? Al meu fuse gros. blush.gif
kalua
Eu le-am facut ochiometric si aluatul era grosut, dar curgator. Ce fel de iaurt ai pus, cu cate % grasime?
dr_wise
Cu 0% grasimi, ca frigiderul meu e plin de "light"... blush.gif
kalua
Ma gandesc ca poate si de la iasca aia de iaurt o fi iesit mai altfel aluatul, dar asta-i numai o presupunere de-a mea.
Light Blue
La multi ani viitorului medic! Multa fericire si o cariera frumoasa!
Am facut clatite armenesti! Le-am facut totusi cu lapte normal, nu cu iaurt, am pus ouale intregi si le-am mancat acum seara cu gem cu fructoza si nuci. E bine asa?
pescarush
Doctore, ostropelul ala e to die for it. w000t.gif Zi ce pui in el. notworthy.gif
Roxana_
Si eu fac maine ostropel smile.gif.
dr_wise
Ne-a virusat Sylvia bine! iloveelady.gif
Carne vitel, ceapa, rosii in bulion, masline, usturoi.
Hai ca pun reteta la topicul cu pricina. wink.gif
kalua
Light, tu ai facut pancakes atunci.

Eu am mancat pe la pranz 2 (sau au fost 3?) clatitute de-alea de ieri, natur.
Seara: doua snitele medii cu salata de varza murata si-un paharel de Negroamaro
dr_wise
Eu am mancat toate clatitutele... blush.gif 2 inainte de pranz si restul dupa, langa un pahar de sampanie.....seara am mancat 2 mandarine si-o portocala si gata!
Pastelata
Credeti ca e prea mult sa mananc (ca fructe) 2clementine,un mar si o jumatate de grapefruit intr-o zi?biggrin.gif Prea multa fructoza?
Si astea doar ca gustari:">
kalua
Nu-i prea mult, pastelata, mai ales in cazul tau. Daca in rest mananci foarte biggrin.gif conform si nu slabesti deloc, incearca sa vezi cum reactioneaza corpul fara citrice. Pe mine, de ex., ma ingrasa.
Alinice
Multumesc pentru frumoasa intampinare dragele mele iloveelady.gif!
Dr. wise sa-ti traiasca baiatul si sa ai numai bucurii de la el . La multi ani !
D ou fiert cu castravete si salam uscat ; cafea arabica cu lapte si scortisoara
G o felie de tort de ciocolata neconform blush.gif - proba pentru ziua mamei (la sfarsit de Februarie )
P piept de pui la cuptor cu gogonnele murate si sfecla rosie in otet
C mar, portocala si juma de grapefruit
Aaaaaaaa sa nu uit...azi cantarul arata 63,1 322.gif
kalua
Alinice, daca tortu-i asa bun, pai pune-ne si noua reteta la dulciurile neconforme.

Bai, ce-mi place ca si-a intrat doftoreasa noastra in mana cu gatitul! indragostita.gif
Si la Alinice imi place ca are aproape in fiecare zi macar ceva elevat, de ex. scortisoara peste laptele din cafea.
Stiti ceva? Mi s-a facut pofta de-un latte macchiato si asa ceva beau o data la doi ani sau si mai rar! laugh.gif Hai c-o tai la masina de cafea.
dr_wise
Buna dimineata!
Kalua draga, eu sunt in mana cu gatitul tot timpul, numa' timp sa am, ca sa-mi vina cheful.
Mic dejun:
1 wasa cu b proaspata sarata 0% grasimi + rosie + castravete
1 wasa cu gem caise dietetic
lapte 0% grasimi
cafea decof black

Astazi sunt in criza de inspiratie pt pranz. As face o varza la cuptor cu ciolan afumat sau ceva afumat, oricum, dar inca n-am facut piata. dry.gif
Vad eu...revin cu info de pe frontul de vest asap.
Sa aveti o sapt minunata!
kiss.gif
albinuza
Eu nu gasesc Wasa d-asta crying.gif
kalua
albi, pune mana, da-le un telefon si intreaba-i unde gasesti tu asa ceva:
Barilla Alimentare S.p.A.
Via Mantova, 166
IT-43100 Parma
Italy

Phone: +39 0521 2621
Fax: +39 0521 270621
dr_wise
Ai cautat Wasa d-asta si n-ai gasit?
albinuza
Nu am gasit nici un fel de wasa! Nicaieri! Sau poate nu caut eu la rainul bun? La ce raion tre sa caut? Pe la paine pe acolo nu? nesigur.gif
Merci Kalua! O sa sun!
dr_wise
Unele hypermarketuri le aseaza la raionul de produse de panificatie, altele la raionul cu produse dietetice. E imposibil sa nu gasesti! Wasa sau Finn Crisp (scuze pt neclaritatea pozei blush.gif) :
MarthaToma
Buna fetelor...ma primiti si pe mine in clubul vostru? iloveelady.gif ... V`am urmarit acum ceva timp (sa fie vre`o 2 ani de atunci) cand am avut si eu o tentativa de a tine Monti dar ale vietii valuri nu mi`a mai permis sa tin si mi`am facut de cap crying.gif
Dupa o sarcina usoara in care am mincat tot ce mi`a cazut in mana si inca 6 luni si ceva de cand alaptez acum m`am hotarat ca ar fi timpul sa pun piciorul in prag si sa ma apuc de treaba. In sarcina am luat 30kg din care mai am 15 de dat jos. Alaptez inca juniorul dar daca maninc conform nu cred ca il va afecta ... voi ce ziceti: e compatibil Monti cu alaptatul?
Nu mai retin multe despre dieta dar sper usor usor sa capat experienta si sa nu mi se mai para toate atat de complicate.
Pentru inceput am sa va spun ce mi`am propus pentru azi sa maninc:
9:00 - cafea fara zahar
11:00 - o cana de ceai verde
12:00 - un mar + un morcov
14:30 - carne de pui fiarta + branza + ardei gras
17:00 - omleta mareee + salata de ardei copti ... am voie sa maninc si o WASA?
19:00 - un mar + un suc proaspat dintr`un grapfuit
... pe linga cele de mai sus apa cat incape ca sa nu ma apuc de ciugulit cum aveam obiceiul pina acum
Lapte dulce am voie? ... ca as bea o cana fierbinte cu lapte inainte de culcare
Va multumesc mult si sper sa ma trageti de urechi cand nu fac combinatiile potrivite ... sunt o mamica balenutza si nu vreau sa raman asa a.i. ma bazez mult pe ajutorul vostru mai ales ca am vazut ca sunteti foarte unite indragostita.gif

Diana.
welcome.gif Martha!
Light Blue
Bine ai venit, Martha! Nu cred ca poti sa mananci Wasa la ora 17, se mananca doar dimineata. Tu dimineata nu mananci?
Dr_Wise, spune-mi, te rog, ce sunt frunzele acelea alb-movii din salata? Ca arata tare bine.
Azi:
D: o painica filozofala cu o felie de cascaval si cafea;
P: ciorba de pui a la greque, chiftelute cu susan si salata de sfecla cruda si hrean.
Ma duc sa-mi fac un ceai.
MarthaToma
QUOTE(Light Blue @ Jan 26 2009, 02:30 PM) *
Bine ai venit, Martha! Nu cred ca poti sa mananci Wasa la ora 17, se mananca doar dimineata. Tu dimineata nu mananci?
Dr_Wise, spune-mi, te rog, ce sunt frunzele acelea alb-movii din salata? Ca arata tare bine.
Azi:
D: o painica filozofala cu o felie de cascaval si cafea;
P: ciorba de pui a la greque, chiftelute cu susan si salata de sfecla cruda si hrean.
Ma duc sa-mi fac un ceai.

Bine v`am gasit si pupici la toata lumea....De obicei maninc dar programul mi`l face juniorul smile.gif si azi, pina sa plec la servici, s`a hotarat ca el trebuie sa manince bine bine si eu mai putin biggrin.gif , asa c aam zis pas pina am putut face o pauza la munca a.i. sa devorez niste fructe
pescarush
Bine ai venit Martha! Nu e voie wasa, decat dimineata, la MD.
Iar seara, sucul ala de grapefruit, nu cred ca e recomandat. Ai voie sa bei lapte, dar sper ca nu-l indulcesti cu nimic.
Mie mi se pr cam dese gustarile tale, parerea mea e ca mai bine mananci dimineata ceva, la MD, si incerci totusi sa ai 3 mese principale, chiar daca intre ele mai strecori acte o gustare usoara. Eu zic ca e compatibil Monti cu alaptatul.
Eu inca nu stiu ce mananc azi, am inceput cu o cafea si un mar. Probabil urmeaza iaurt cu fulgi de ovaz si putin gem de visine.
Mai revin cu pranzul si cina. Sa aveti o saptamana usoara.
Fanny, mersi de urari (pentru Sunny).
dr_wise
Toata "iarba" (simt ca-mi curge clorofila prin vene, nu sange! biggrin.gif ) aia e salata. Se gaseste la punga, gata taiata si amestecata.
O sa pun o poza asap.
welcome.gif Bine ai venit, Martha!
kalua
Pesca, sa-ti traiasca "fetita"!

Light, frunzele alea grena sunt de radicchio:

Martha, bine-ai revenit! Cam aiurea mananci, tare imprastiat. Si mesele principale cam comasate.
nastalia
salutare la toata lumea, mai, ce sa zic eu sint foarte multumita chiar daca am mai sarit bara in prima mea saptamina de regim, sa vedeti cit de bine imi vin pantalonasii iubiti, cu parere de rau nu am cintari in casa dar sint sigura ca 2-3 kg au plecat, de s-au mirat si cei cu care locuiesc, asa ca ... m-a incapatinet si mai tare ca mai am vre-o 7-8 kg, si apoi sa moara de ciuda cei ce nu m-au crezut angry.gif
asa deci meniu de ieri:
d- 3 wasa + cub de brinza 0%, o rosie, in final o cupa de ciai de flori de tei si un cub de ciocolata (8 gr. doar biggrin.gif )
11:00 un mar
p- salata cu ton, postata mai sus cu citeva pagini, felicitari... foarte gustoassssssaaaaa.
15:30 o portocala si un mar
16:30 doua cub. ciocolata de aceias cantitate ca la micu dejun.
19:00 iarasi o salata cu ton.
poate un pic c-am multa ciocolata dar a fost duminica, de azi am zis mai rar, poate ma tin si de cuvint biggrin.gif .

o seara buna sa aveti..., si merci inca odata pentru rabdare si intelegere.
Pastelata
Eu inca nu m-am cantarit,o voi face miercuri cand se implineste o saptamana.Si mai am o serie de intrebari:"> :

1.La pranz am voie sa mananc supa(de rosii,gaina etc)?smile.gif) Bine ca intreb acu' ca asa mananc in fiecare zi:)) (+felul 2)
2.Merge si paine din faina INTEGRALA(adica asa scrie pe ambalaj)?
3.Pot manca KIWI intre mese?
ghemotoc
Buna,
Eu am dat-o-n bara cu felicitari zilele astea, drept urmare m-am ales si cu o nemaipomenita intoxicatie alimentara (de la migdale invelite in cioco) deci sunt hotarata sa nu ma mai abat.
Azi - MD: nelipsitele mere (2) si capsuni
P - mazare cu pui in sos de rosii (reteta inventata de mine ca sa fie conforma)
C - clatite cu faina de naut sa vad cum ies
Si poate mai merg o tura pe la sala dar azi numai ca sa alerg (ieri am si alergat si am facut si la aparate)
Alinice
Azi am fost foarte serioasa ...
MD o felie de paine de secara cu gem de caise conform (Arovit) si putin iautr 0,1% : cafea cu lapte si nelipsita scortisoara . La mine pana si crema pentru piciore are scortisoara! tongue.gif
G 2 clementine
P bors de pasare si brocoli gratinat
C 2 cremvusti cu mustar conform (de la Plus)
Kalua caut topicul cu dulciuri neconforme si postez reteta de Tort de ciocolata .
Nu sunt maestru bucatar ...dar m-am gandit ca reteta se poate "conforma" prin inlocuirea ciocolatei obisnuite cu una 85% ori cacao pudra si a zaharului cu zaharina . Incerc sa o conving pe mama sa faca o proba inainte de petrecere.
MarthaToma
QUOTE(pescarush @ Jan 26 2009, 03:17 PM) *
Bine ai venit Martha! Nu e voie wasa, decat dimineata, la MD.
Iar seara, sucul ala de grapefruit, nu cred ca e recomandat. Ai voie sa bei lapte, dar sper ca nu-l indulcesti cu nimic.
Mie mi se pr cam dese gustarile tale, parerea mea e ca mai bine mananci dimineata ceva, la MD, si incerci totusi sa ai 3 mese principale, chiar daca intre ele mai strecori acte o gustare usoara. Eu zic ca e compatibil Monti cu alaptatul.
Eu inca nu stiu ce mananc azi, am inceput cu o cafea si un mar. Probabil urmeaza iaurt cu fulgi de ovaz si putin gem de visine.
Mai revin cu pranzul si cina. Sa aveti o saptamana usoara.
Fanny, mersi de urari (pentru Sunny).

Imi dau seama cand pun pe hartie ca`s cam adunate mesele mele dar usor usor sper sa imi fac un program cat de cat fix ... cred ca am sa`mi pun ceasul dimineata si sa ma trezesc inaintea juniorului a.i. sa am timp sa maninc si sa reusesc sa am 3 mese principale.
La lapte nu pun nimik dulce...momentan am renuntat complet la tot ce insemna dulce si nici macar fructoza nu mi`am luat ca sa nu fiu tentata sa bag niste prajituri de casa caci sunt addicted ...spre rusinea mea tb sa recunosc ca am luat in seara asta o ciocolata neagra si o tin pt momentele cd imi va veni sa`mi bag ceva dulce direct in vena biggrin.gif
Mi`am pregatit pt maine dimineata un iaurt 0.1% grasime ... am voie si wasa si eventual niste peltea de coarne fara zahar?
Ma gandesc ca meniul pe maine sa fie urmatorul:
MD: iaurt + wasa+peltea
P: salata: telemea+rosii+ardei gras
C: mere rase cu scortisoara si fulgi de ceva (sa vad ce gasesc in zona sa fie si conform pina ajung la un supermarket)

De ce nu e bun sucul de grapefuit seara? mai bine maninc fructul nestors?

Imi cer scuze dc sunt cicalitoare dar promit sa invat repede indragostita.gif
dr_wise
Martha, din cate stiu, nu ai voie cereale sau paine la pranz si seara, deci cerealele alea seara "kaput"!
Apoi, Wasa tb sa aibe peste 20% fibre pt a fi consumata la mese glucidice si peste 24% fibre pt mese lipidice....am spus bine, kalua?!
Deci...
masa de dimineata e OK, in ce cantitate vrei tu, cu conditia ca Wasa sa aibe fibre > 20%.
masa de pranz: e anemica rau de tot, o sa ti se faca foame si-o sa fie nevoie sa introduci si o gustare. Ideea e sa mananci zdravan, astfel incat organismul tau sa nu mai aibe nevoie de gustari.
masa de seara: mananca bine la pranz, iar seara un mar ras cu scortisoara, daca iti place asa de mult, daca nu, e de preferat un mar intreg, fiindca are mai multe fibre.
1900 - Pranzul si cina mea s-au reunit si s-au compus din:
cotlet de porc preparat la cuptor, in folie
asparagus
ardei copti cu mujdei

Daca mi se face foame, mananc un mar.
Fanny
ardeii copti arata demential! indragostita.gif
Aseara si azi am fost neserioasa. Doar diminetile am mancat conform. In seara asta am primit un implus, o pereche de jeansi, masura mea, care-mi vin mulati. crying.gif Sper ca in curand sa raportez ca-mi vin lejer.

Martha, bine ai venit!
pescarush
Doctore, iar ma faci sa intru in soc cand vad mancarea ta. zapacitul.gif Si eu tocmai ce ma hotarasem sa-mi fac omleta cu ghiveci, reteta pusa de Leea. closedeyes.gif Dar tot nu ma abat de la plan. tongue.gif Si ma facusi sa-mi amintesc ca mai am o punga de ardei copti in congelator, cred ca dau atacul intr-o zi, saptamana asta.
Tot vroiam sa-i spun Sylviei si am uitat, ca as fi mancat ostropelul ei direct din cratita, nu mai asteptam aranjament in farfurie. biggrin.gif
Deci pranzul meu va fi:
ciorba de fasole verde, apoi omleta cu ghiveci si o salata (mi-e pofta de salata).
Cina - probabil mere.

Martha, doftoreasa are dreptate, cerealele nu se mananca seara, trebuie sa gasesti altceva pentru cina de maine. Incearca salata aceea la cina, de exemplu, si pentru pranz ceva mai consistent. Eu nu stiu explicatia, de ce nu e bine suc de grapefruit seara, parca asa imi ramasese inmagazinat la cutiuta, poate stie Kalua. Sau vorbesc prostii? nesigur.gif
Kalua, mersi de urari. A, si tocmai am aplicat la jobul ala de RMA. kiss.gif
valea.gif ca vad o foame, de cand trimit resumeuri! ma duc sa-mi fac ghiveciul si omleta.
Roxana_
Pesca, La multi ani pentru Sunny si succes cu jobu!

Sucul ala de grapefruit e bine sa se bea dimineata pe burta goala si apoi sa fie urmat de mic dejun proteino-lipidic.
Bun venit Martha! Zic ca nu-i nici o problema daca tii Monti si alaptezi in acelasi timp, mai ales ca ziceai c-au trecut primele 6 luni. Acum bebe primeste si alta hrana pe langa lapte. Hai ca n-ai asa de mult de pierdut.

Eu o sa am mai multe biggrin.gif. Deja am ajuns la +28. In trim III a fost teroare cu kg.
dr_wise
Sa fie intr-un ceas un, pescarush!
Si sa-ti traiasca "varsatoarea"! laugh.gif (presupun ca e o "ea", dupa nume)
Dai ceva dulce conform, cu ocazia asta?
Eu sunt in fibrilatie! Am mancat mozzarella cu rosie...si inca mai mananc...ca sa-mi potolesc pofta de clatite! As face moarte de om pt una!
ghemotoc
Pescarush, in ce domeniu lucrezi? Poate aud ceva pe la mine la serviciu.
kalua
Eu, drept sa spun, nu ma dau deloc in vant dupa clatite normale.

Sper sa nu uit vreun comentariu sau intrebare.
Deci:
nastalia, cu ciocolata aia mancata dimineata ai transformat micul dejun in unul de faza a 2-a. Deci daca mananci alimente cu IG-ul intre 35 si 50, nu-i voie sa le combini cu ceva cu grasimi mai mult de 1%.
Pastelata: ai voie si supa (conforma), si kiwi. La kiwi, pentru ca are IG-ul mare si le mananci intre mese proteino-lipidice, trebuie sa ai grija cu pauzele dintre ele.
Martha, sucurile conforme intotdeauna imediat DUPA o masa glucidica, de preferat micul dejun. Inainte de masa ridica foarte repede tare glicemia si nu mai facem nicio branza.

pesca, poate ne facem colege de breasla. biggrin.gif

Eu azi:
un mar, apoi un snitel marisor in susan si seminte de in, cu salata de varza murata
seara: ghiciti ce? tararam.gif Ostropel de pui cu glass noodles cu un castravete murat mare conform.
Light Blue
Masa de seara: salata de castraveti si omleta.
Ce-mi place ca s-a aglomerat pe aici.
A aparut o problema. Ce fel de Wasa putem manca? Ca eu nu gasesc decat cu 16% fibre. Sunt bune macar pentru meniu glucidic?
Alinice, painea de secara ai facut-o sau se gaseste de cumparat?
Sa incerc si eu gemul de caise Arovit, ca mi s-a facut pofta. Martha, cum este pelteaua de coarne?
Fanny
sigur ca poti manca si Wasa 16% fribre. Cu gem sau cu branza de vaci fara grasimi, sunt foarte bune.
Alinice
Light , painea o cumpar.Face parte dintr-o gama dietetica ; contine 8o% faina integrala de secara si faina neasgra de grau.Este foarte buna la gust.
kalua
Eu am omis ceva din meniul meu: dup-amiaza am tras jumatate de pahar de Merlot unguresc (bun tare!) si cateva felii de salam Pick, tot original din Ungaria.
Si-am tras si-o ora de sport.

Si mai vroiam s-o rog pe Martha sa scrie frumos, nu cu k-uri si cu apostrof in loc de cratima. smile.gif
sylvia_31
Sara buna la ladies kiss.gif !
Nici nu stiu cu ce sa-ncep, atat de multe am de spus, sper sa nu uit ceva.

Mai intai, sa-ti traiasca insorita Pesca si sa va bucurati multi ani de ea !

Mai, dar chiar ca v-am virusat cu ostropelul meu laugh.gif , vorba doctoressei. Si eu pun mult usturoi, in schimb n-am pus niciodata masline, cum am vazut c-ati facut voi magindesc.gif.
Alinice, ma tot minunez cum se topesc kilogramele la tine aplauze.gif , bravo. Nu mai retin exact de la cat ai pornit, pe-aproape de 80 parca. Si de unde cumperi painea conforma hocus pocus gata preparatus, ca vreau si eu crying.gif !

Fetele din Ro, ati gasit pe undeva Wasa cu 24% fibre, ca eu cu mai mult de 21 n-am gasit (la Billa). Daca da, dati share si la mine informatia kiss.gif .

Aseara am comis-o la ziua nepoata-mii cu o felie de tort neconform, cu toate astea cantarul azi a fost ingaduitor cu mine closedeyes.gif
Astazi am avut un program infernal, stresul si-a spus cuvantul si am mai dat-o-n bara . Dar nu ma las, sic tongue.gif .
Gata, v-am pupat de noapte buna.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.