Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ce mancam azi: Dieta Montignac
Forum pentru femei - eLady.ro > Diete si regimuri de slabire > Dieta Montignac
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83
CyL
oof.. sunt tare demoralizata.. sad.gif ca veni vorba azi de acul cantarului.. m'am intanlit cu niste prietene si am mers aici la noi la o farmacie une au un cantar d'asta de iti masoara masa corporala, inaltime si imc...
tare am fost dezamagita sa'mi spuna ca am 65,050 greutate, 1,68 m, imc 23.... crying.gif
nu imi venea sa cred! credeam ca am trecut de mult de 65 de kg... la craciun, cantarul meu de acasa atat imi arata! acum culmea!! dupa ce am papat mai devreme, m'am suit pe al meu de acasa si imi arata 64. deci mai putin decat cel din oras. in conditiile in care , asa cum am mai spus, cantarul meu luna trecuta mi'a aratat 61 de kg aproape. ohmy.gif
nu mai inteleg nimic..!!!!! imi vine sa'mi iau campii.. sad.gif
toata lumea imi spune ca am slabit.. la haine se vede, fata de craciun, hainele imi vin mult mai bine acum. port pantaloni la care nu mai visasem din clasa a 10a.. faptic insa, imi arata ca am slabit i vreo 5 luni poate nici 10 kg..
dar nici nu ma las, o sa fiu mult mai atenta: no more cioco de nicin fel, no more alune.. gata. slabim cureaua!

meniul meu din contnuarea zilei:
G: 2 mere
ora 17.00: o salata mare (s.verde, un pic ceapa verde, rosii, telina, morcov ras, ridichi) cu cateva ciuperci proapete trase in ulei cu un pic usturoi.
INTREBARE: otetul e conform, nu? magindesc.gif
C: ori fructe, ori s avad ce poregateste mama acum, face ceva cu niste ciupercute.. daca o sa fie conform, pap, daca nu.... meree! nu se mai poate asa!!

pupici nervosi fetelor!
ToothFairy
Salutare dragelor
In sfarsit am ajuns acasuca de la cumparaturi...ma doare capsoru`,asa patesc deobicei cand merg la cumparaturi,era si super-aglomerat...
Azi am papat bunataturi:
MD - mere calite,fulgi de ovaz
P - asta: asa-zisul sufle` de broccoli ...care nu stu` daca sa-l numesc asa,da` a fost f bun,cu cascaval,ou,smantana...extra-bun
C - am luat pastrav de la Real,il fac prajit in faina de naut cu salata verde
Iar avem seara de joc ... sper sa nu ma infig in bau`bau-rile care or sa fie de rontaiala...ca daca ma enervez ca pierd,ma razbun pe rontaiala...oricum,incerc sa ma mentin pe pozitii...
Si acum,roxanica,cu dedicatie pt tine,tananammmm,glass noodles de la Real:

Am avut aventura cu poza asta...facusem una mai reusita,dar a venit o tipa angajata la Real la mine ca de ce am facut poze,ca nu am voie si ca sa le sterg...m-am crispat initial,am vrut sa le sterg pe amandoua...apoi m-am uitat la moaca ei,nu arata ea prea smechera incat sa ma controleze,sa caute in aparatu` meu,asa ca am sters de ochii ei una acolo...hehehe...am pacalit-o..
Is astia pe care scrie China-Fadennudeln,cei din spate is din faina de orez...mi se par cam costisitori,50gr -87.000 lei...dar merita incercat o data...
CyL,nu te descuraja...o sa slabesti cand nici n`o sa te astepti...te ia asa prin surprindere wink.gif otetul balsamico cica e cel mai bun...asta din comert sa fii atenta sa nu aiba caramel in el...eu folosesc otet de mere..
kalua,iubitelu` meu i s-a pus pata pe saorma...sa ii fac lipia aia din fainuri integrale...e bine daca fac lipia din faina integrala,tarate(pun mai mult de 25%),drojdie,sare,apa?e ok?important e sa iasa moale,sa mi se poata rula...daca pun carnita de pui e de faza a II-a?si castravete murat,gogosar murat,salata verde,maioneza (cu iaurt),si suc de rosii facut de mine?as vrea s-o fac de faza I...daca maresc doza de tarate,se poate combina cu grasimi nu ?si bineinteles,ma gandesc s-o papam mai de dimineata asa...merci anticipat pt raspuns... kiss.gif tu ai facut pana acu`?apropo,tu tre` sa fii auzit de Siedler...sau colonistii din Catan...sau The Settlers...ca am inteles ca in Germania a luat tot felu` de premii pt cel mai bun joc...cu asta imi pierd eu noptile in weekend cu prietenii,din cauza lui mai scap eu la rontaieli... crying.gif
Pupic,weekend fain gagici!

irinica
Fetele aici sunt. Am zacut ca un caine ca m-am imbolnavit rau. Angina pultacee. Groaznic, ce sa zic ca nici nu vreau sa-mi amintesc prin ce am trecut. asta este... de acum incep sa imi revin si sa revin total la monti ca am mai mancat si putine aiureli ( n-am gatit eu cateva zile si am mancat ce au facut altii). Ce ma enerveaza cel mai tare este ca lumea, cand e bolnava si nu mananca mai nimic ( mai ales cand nu poate inghiti), sla beste. ei bine , eu sunt din alta lume , nu pentru ca m-as fi ingrasat, ci pentru ca nu am slabit deloc. Dar cu toate astea, inca sunt rabdatoare si perseverenta!!!

Va pup pe toate cu tot dragul!
kalua
Irinici, pupa-te-ar mama, chiar ma intrebam aui ce-o fi cu tine. Bine ca ti-ai revenit!
Stii la ce ma gandesc? Ca ori poate s-a obisnuit corpul tau cu mancare putintica, ori impiedica si postul asta la slabit. In orice caz trebuie sa-i dai iar timp sa ajunga la linia de plutire si sa reinvete ca primeste mancare montignaca, sa stie si el ce are de facut.

Empty, si noi jucam acasa la greu Siedlerii, avem si aia cu precupetii si barbarii, si aia cu orase si cavaleri pe langa ala obisnuit. smile.gif
Poti face lipia pt. shawerma asa cum ai spus. Dar nu inteleg la ce-ti trebuie suc de rosii si maioneza? Eu pun legume proaspete pe langa carne si-atat, fara sos. Mai bine faci un sos ca un fel de mujdei pe care-l amesteci cu niste iaurt daca vrei.

Cyl, pai arunca rahatul ala de cantar pe care-l ai acasa! Si ori iti cumperi altul, ori te duci din cand in cand la farmacie sa te cantaresti. In orice caz ai slabit mult si bine, felicitari!
gloriana
Eu scriu meniul mereu seara la ora cand nu ma mai ating de nimic.
D: iaurt cu fulgi si gem , o cafea
P: diverse: mandarine, seminte de dovleac, un patratel cioco 85% cacao , apa, o lingura de ciorba niste masline. Am avut niste treburi casnice si nu am putut sa mananc. Si-au pus ai mei termopane si am fost pe frontul de lucru de dupa. A fost casa vraiste si am ciugulit pe un colt de masa cele de mai sus.
S: drob de pui conform si o salata de primavara
Acum sunt rupta. Fac o baie si ma culc.
CyL
multumesc empty.. sper sa fie asa..
si multumesc kalua.. dar mie nu mi se pare asa mult ca as fi slabit.. oricum posturile voastre mi'au mai ridicat un pic moralul..smile.gif sunt mai increzatoare un pic. nu ma las eu asa usor.. nusepoate.gif si mai zici tu acolo ca postul incetineste slabitul..? eu inainte consumam zilnic iaurt si branzica.. poate i'o fi dor lu nenea pancreasu de ele. sa fie santos, nu pupa nik biggrin.gif. oricum.. incetinirea e din'ainte de a incepe postul, deci ma indoiesc ca acesta ar fi motivul..

cina din seara asta s'a rezumat la o mancarica de ciuperci proaspete cu muuulta ceapa si cateva frunze de salata si rosie, golutze.
irinici.. insanatosire grabnica.. fa'te bine !:)

p.s. am dat add la grupul monti.. pls allow me smile.gif
seara buna! kiss.gif
gloriana
Cyl, slabitul adevarat se simte la haine. Grasimea e usoara dar voluminoasa. E grav cand pierzi multe kg pe cantar rapid ( cum se promite in dietele minune) ca inseamna ca se deshidrateaza organismul, scade masa musculara. Sunt multe explicatii. De aceea e sanatos sa slabesti incet dar sigur. Asa nu se lasa nici pielea de pe corp nici cea de pe fata. Ca pana la urma slabim ca sa aratam bine, nu?
Eu am tinut o data o dieta fulger si s-a vazut la cantar , dar si pe fata mea incercanata ca sa nu mai spun ca am incetat s-o tin cand am inceput sa ma sprijin de pereti.
Deci daca nu ai un cantar prietenos nu e nicio problema. Problema e cand hainele "se incapataneaza" sa ramana fixe.
pescarush
Irinica, multa sanatate. kiss.gif Nu stiam unde-ai disparut iar! Lasa slabitul, important este sa te faci bine! Apoi, ai timp si de slabit.
Cyl, mersi de apreciere. kiss.gif Eu inca n-am apucat sa te vad, ma duc acum sa dau o raita rapida la poze.
Intotdeauna cantarele vor arata diferit greutatea, depinde cum se face calibrarea. Eu cand m-am cantarit anul trecut in Romania, acasa la ai mei, arata mai putin cu 1-1.5 kg decat al meu de acasa. Dar eu ma iau dupa ceea ce-mi arata cantarul meu, ca e al meu!
Sa pun rapid meniul meu pe azi si sa ma bag in pat, ca azi am fost bagata in priza:

D - fulgi de ovaz, germeni de grau, apple sauce, nuci si seminte de in.
P - salata din: salata verde, spanac, avocado, rosii, ceapa, tofu prajit, ulei de masline si lamaie. Empty kiss.gif (btw, pranzul tau arata deliciooos).
C - conopida fiarta cu putin ulei si usturoi, ardei iute murat.

Am mai ciugulit intre mese cateva guri de lebenita zapacitul.gif (mancau toti, si de la orice altceva ma pot abtine, dar nu fructe).
Alinice
Buna fetelor!
Nu m-a lasat inima si m-am cantarit azi si...surpriza! Desi sunt intr-o anumita perioada ,tot am slabit 300gr.
Azi meniul este urmatorul:
MD lipido-protidic din ou fiert ,branza Delis ,rosii,castraveti si 3 feliute de pastrama afumata natural + coffee.gif cu lapte de soia
P muschiulet de vitel la cuptor cu o salata(nu stiu inca din ce ,dar salata va fi!)
C fructe de padure cu frisca si un ceai.
Aseara am vazut ca nu mi-e foame cu cina de fructe asa ca ma voi fixa pe ea. 322.gif

Irinica bine ai revenit printre noi!Multa sanatate si optimism iti doresc pentu ca face bine la trup si suflet.

Cyl esti superdraguta...dar erai frumusica si la 75 kg.Cine te iubeste ,te iubeste oricum.Important este sa te simti tu bine in pielea ta...indiferent de incapatanarea cantarului .Si sunt doua reguli de baza la cantarire pe care eu le aplic:te cantaresti numai dimineata inainte de a manca;tot timpul folosesti acelasi cantar.Eu mi-am cumparat un cantar electronic si sunt foarte multumita de el.Succes in continuare.

La noi ploua in dusmanie dar voua va doresc o zi placuta! sexylady.gif kiss.gif iloveelady.gif
ToothFairy
Salut MM-istele mele dragi,
Azi am stat aproape numa` in bucatarie,nu ca mi-ar placea dar am prestat bunataturi:
La pranz am facut shaworma,a iesit o nebunie gastronomica...lipia am facut-o cat se poate de conforma,umplutura din piept de pui,tofu prajite ambele in oregano,gogosar murat,castravete crud,rosii,ceapa rosie,suc de rosii facut de mine si condimentat f bine..aveam in plan si maioneza,toata dimineata i-am dat tarcoale s-o fac,dar nu mi-a iesit...niciodata nu am dat rateu la maioneza,nu stiu din ce cauza s-a intamplat...ori a fost ceva cu ouale,ori cratita umeda,nu stiu...sau uleiul o fi avut ceva...oricum,a fost mai dietetica shaworma fara maioneza..si suuuper yummy
Si din cauza ca am stricat 4 galbenusuri...mi-a fost mila sa arunc albusurile si am produs un mini-chef cu faina integrala,fructoza,smochine...e la cuptor...aaa,si cu cacao...
CyL,baga poze pe grupu` Monti sa te vaz` si eu...
pesca,ce e aia lebenita?pepene verde? magindesc.gif
apropo,am facut comment si pe grupu` cu poze,dar tre` sa fac si publice anumite pareri si laude biggrin.gif :
-arati f bine in costum de baie,pesca! rolleyes.gif sexylady.gif
dr_wise si roxanica,au slabit enorm,diferenta cer-pamant...sunt super-sexy acum..
kalua,nu mai zic...ca e sexylady.gif
Fanny si Ala80 cred ca nu mai tin Monti...sau nu mai au timp de postat...ele arata f bine,slabute asa..
Nimphe,are niste poze in rochie de mireasa superbe,foarte frumusica..
gloriana,bafta cu slabitu`,sa vedem repejor si pozele after..sa fie cat de curand! wink.gif
Alinice,felicitari pt gr. pierdute,dupa "perioada" asta probabil o sa ai o surpriza placuta...eu cantaresc cu juma` de kg mai mult in "perioada" aia...asa ma cantaresc si eu,dimineata,pe matu` gol,jos textila,si tzup pe cantar smile.gif)
ce e cu dr_wise?nu mai papa conform?nici roxanica n-a mai intrat...s-o fi dus la Real sa-si ia glass-urile tongue.gif ...
irinica,sanatate multa!
Io-s plina-plina,nu`mi mai tre` nimic...decat un somnic,da` ma bag la invatat,ca maine am un test,asa ca bag un ceai verde sa ma mai trezeasca...
Pt Cina planuiesc fructe si ceiuturi...
Aseara am ciugulit in timpu` Settlers-ului niste alune si un vinulet rosu sec...(era sa scriu sex) morderis.gif am batut o data,din 4 seturi...asta e...kalua,misto ca aveti extensiile...
Va pup,duminica linistita.
CyL
saru'mana alinice.. acusi am pus si eu pzoe pe grup, am primit accpetul. v'am vazut si eu.. foarte frumoase fete.. repet smile.gif
kalua.. da stiu ca iti place sa razi.. nu gluma smile.gif kiss.gif
roxanica.. WOW si felicitari e "sufisant", in franceza mea de balta exprimandu'ma.. felicitari!!
empty.. u are very very quite.. and slim! wink.gif
nush.. nu am apucat s avad foarte multe. dar toate suntei frumoase.. si mai ales ambitioase! sper sa am si eu mcar un dram din ambitita voastra.
de cantar.. nu mai zic nimic.

meniul meu:
MD: doua mere, fulgi de ovaz
G: o mandarina
p: o salata ca de obicei cu s. verde, rosii, morcov+ mancarica de ciuperci de ieri (am vazut ca ecam grasa.. a cam adaugat mama ulei, nu gluma, dar am grija sa'l scurg bine.. )
C: habar n'am! biggrin.gif

we placut in cont fetelor, pupicei si multumesc de aprecieri ...
Fanny
QUOTE(EmptyG @ Apr 6 2008, 02:49 PM) *
Fanny si Ala80 cred ca nu mai tin Monti...sau nu mai au timp de postat...ele arata f bine,slabute asa..


Eu va citesc des, dar cum sunt la faza II, prefer sa postez rar ce pap, astfel incat sa nu trezesc amintiri si pofte. Principiile MM nu le dau pentru nimic in lume si incerc sa le vand in portii mici si sotului.
ToothFairy
Aha,Fanny,ne citesti din umbra...smile.gif foate bine faci ca ti s-au implantat in creieras principiile Monti...sunt logice si sanatoase..sotul tau se va acomoda cu mancarea de gen...depinde si cat de mofturos e...eu pe prietenu` meu l-am dat pe brazda...incerc sa i le condimentez bine,cu condimente sanatoase si fara tot felu` de adaosuri,si-i plac acu`...a fost mai reticent la inceput,dar i-am explicat principiile,a inteles ca e bine pt sanatatea lui sa adopte stilu`,mai ales ca are probleme de sanatate...
CyL,prietenu` meu si-a scapat ochii in prima ta poza de pe grup si a zis:"cine-i gagica asta buna?" laugh.gif m-am strambat la el un pic,dar m-a si amuzat...esti draguta,ai trasaturi calde...bafta cu slabitu`,sa nu dai jos prea mult,sa nu pici in extrema ailalta...la tine se observa schimbarile...felicitari!
pescarush
QUOTE(EmptyG @ Apr 6 2008, 07:49 AM) *
pesca,ce e aia lebenita?pepene verde? magindesc.gif
apropo,am facut comment si pe grupu` cu poze,dar tre` sa fac si publice anumite pareri si laude biggrin.gif :
-arati f bine in costum de baie,pesca! rolleyes.gif sexylady.gif


empty, scuze pentru regionalismul meu, nici nu mi-am dat seama. doh.gif da, lebenita = pepene verde.
poza aia in costum de baie e facuta inainte de a incepe Monti laugh.gif . se si vede burtica.
v-am vazut si eu, Empty, arati foarte bine, sa nu mais labesti.
Cyl, super.gif bravo pentru ambitie! Ai trasaturi foarte frumoase, si ai slabit mult deja. Nu te stresa, ca vei da jos tot cat vrei (oricum nu mai ai mult).
Roxy, imi place freza ta si culoarea la par la nebunie indragostita.gif Acum am vazut poza de pe grup (eladyz). Pe mine ma avantajeaza moda cu bucle, ca asa e parul meu. Sper sa tina cat mai mult trendul asta. tongue.gif Aproape la fel e si culoarea mea la par acum, dar bate un pic in roscat (a ta imi place mai mult)
eu nu pun meniul pe azi ca am mancat paine facuta de mine (alba).
duminica placuta gagici! kiss.gif
irinica
Dragelor multumesc pentru ca va ganditi la mine. Tot rau ma simt, iar am facut febra azi si iar incepe sa ma sgarie pe gat si sa ma doara urechile crying.gif . nu stiu ce soi de viroza o fi asta da' nu mai vreau sa stau in pat si sa bolesc. O sa treaca...

Azi: ora 10 mere cu fu;gi
ora 14: piure de spanac si urzici cu mancarica de fasole
ora16: salata cu tofu ( aia de la retete tongue.gif )
ora 19: salata cu tofu ( cat sa am ce sa va scriu, ca nu aveam chef sa mananc nimic)
Cred ca ma baut 4-5 litri de ceai azi...

O saptamana frumoasa sa aveti!
gloriana
Meniul de azi:
D: iaurt cu fulgi si gem, o cafea
P: orez integral cu ciuperci si piept de pui la gratar cu castraveti acri
G: salata de fructe (mere, pere, capsuni, mandarine) cu 2 patratele de cioco 85 % cacao
S: ficatei cu castraveti acri
CyL
seara buna,
oh.. multumesc fetelor pentru aprecieri.. ma simt un pic mai bine deja.
empty, prietenul tau spuneai din cate imi amintesc ca iti spune cyl? cred ca despre asta e vorba, a facut el o paisune pt "cili" smile.gif) saru'mana mult oricum. si multumesc si pt sfaturile voastre si ca ma atentionati cand o iau razna... ce sa mai : iloveelady.gif
pesca, pt ca ai pomenit de bucle.. ti le'am observat si eu si le'am invidiat.. vreau si eu.. al meu nu e nici drept nici bucalat.. e doar razna biggrin.gif

meniul de azi, continuare
G: doua mere, un sfert de banana cam dulce, un pic pic de suc timbark de mere (neconform!!)
C: (pe la 21.30) jumate de canita suc de rosii, apoi fasolica "zbatuta" amestecata cu : muult ptarujel, oregano, patrunjel uscat, putin praf de usturoi, niste delikat pe baza de ulei de masline si legume, inca un condiment (conform cred eu) unde predomina aroma de scortisoara. ce mai, nebunie de gusturi! + o mica salata (cateva frunze de salata verde cu o rosie, atat)

p.s. aici plouaa.. e asa frumoooos.. smile.gif l'am luat pe dragul meu la o plimbare in ploishica.. asa nice fuse.. indragostita.gif

gata, pupicei, lapte buna, multumesc again smile.gif
roxanica10
Irinici, mancate-ar mama, sa stii ca m-am tot gandit zilele astea la tine. N-am mai apucat sa schimbam o vorba, pentru ca nu m-au mai prins orele tarzii pe la serviciu. Mai am si eu altceva de facut, in afara de serviciu, nu? Mai ales dupa ce-am vazut ca m-au exclus frumusel de pe lista pentru Dublin (asta au facut-o francezii, sefii romani n-au nici o vina, dar eu tot m-am suparat pe situatie tongue.gif).
Dar ce-i cu imunitatea asta scazuta la tine? De Craciun, ai bolit, acum iar bolesti...mi se pare cam des. Multa sanatate kiss.gif
Stoinici, sa stii ca m-am gandit azi la tine. Te mai tin egipetenii aia mult pe acolo? magindesc.gif
EmptyG, esti tare draguta ca mi-ai facut poza...erai cat pe ce sa devii o 'mica infractoare'....acum am retinut cum arata, probabil imi va fi mai usor sa-i depistez.
Cyl, cand te-ai cantarit tu la farmacie, ai tinut cont ca erai imbracata? Eu ma cantaresc dimineata, fara nici o haina pe mine tongue.gif. Seara, evident ca am cu un kil in plus. Nu mai face din greutate un scop suprem, ca uite aici am gresit eu si-am devenit o mica obsedata de cantar. E si bine, dar e si rau.
De mancat, nu prea am mancat conform in weekendul asta. Ieri am tras niste neconformitati pe la IKEA, mi se scurgeau ochii dupa inghetata, ca toata lumea manca asa ceva si mi-am luat si eu...si azi, mi-am mancat ratia de o pizza pe luna, ca n-aveam mancare, afara ploua si am zis sa comandam ceva, ca era si sora-mea cu al ei logodnic pe la noi. In rest, toate bune si frumoase. De maine ma fac fata cuminte.
Gloriana, te-am vazut. Evident, ca mi te imaginam bruneta, dar esti blonda smile.gif.
Am vazut ca mancati cam des orez, ma refer la fetele noi. Eu v-as sugera sa mancati max o data pe luna, in faza de slabire. La fel, atrag atentia si cu gemul de dimineata alaturi de iaurt. Ideea e sa va dezobsinuiti de gustul de dulce, dar daca introduceti dulceata, cu fructoza, nu prea se intampla lucrul asta. Nu sunt un exemplu de meniu, in momentul asta, dar daca cautati in arhiva anul trecut, o sa vedeti ca eu mancam dulceata cu iaurt si fulgi doar sambata si duminica.
Pesca, multumesc de complimente. Freza aia am avut-o doar 3 zile, adica pana la prima spalare. Am tot zis ca-mi mai fac bucle de atunci, dar n-am mai apucat.
CyL
roxi, nu am scazut imbracamintea.. papasem binishor de dimineatza, bausem si vreo trei ceaiuri verzi si.. faceam si pe mine biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
oricum.. incurajarile fetelor mi'au facut bine si nu ma las. keep going, destinatie finala: 55 de kilograme biggrin.gif poate mai pun si niste muschi pe mine . speeeer.
biggrin.gif
kalua
Plec in delegatie pana joi seara, va pup si fiti montignace adevarate! tongue.gif
Nimphetamin
Neata, all!

Kalua, drum bun!

Meniul de azi:
MD: iaurt 0%
P: piept de pui cu legume gratinate la cuptor
C: incerc fructe

Va pup, sa aveti o zi faina! kiss.gif
Girl on the moon
Buna dimineata dragelor,

of, calatoresc foarte des in ultimul timp si nu prea apuc sa pun meniul aici...

MD: am papat 2 felii de Wasa cu niste branza light si apoi doua feliutze subtiri de salamior + 1 cafea

Nu stiu din pacate cum va arata meniul meu pentru restul zilei, incerc insa sa fie conform.

Va pup & sa aveti o zi frumoasa!

P.S. Am o intrebare la voi : ati comandat vreuna dintre voi produse de pe site-ul cu produse naturiste si punct si ro? (sper sa nu se considere reclama, am incercat cat de cat sa-l maschez...) Ei livreaza din pacate doar in Romania si as vrea sa-mi fac o comanda mai inainte de a merge in Ro, astfel incat numai bine cand ajung eu acasa sa le si am. Daca ati utilizat site-ul pentru vreo comanda, spuneti-mi va rog daca ati fost multumite.
Alinice
Buna dragelor!
MD painica filo. cu iaurt 0,1% si cafea cu frisca ( blush.gif ) din lipsa de lapte
P chiftelute "bandajate" cu salata de marole,ceapa si ridichi;musaca de dovlecei cu carne de vita
C fructe si migdale.

O saptamana buna ! tongue.gif

albinuza
eu mi-am facut o supita cu puiut. de fapt un puui mai mare. am eliminat toata pielea de pe el, pentru ca ziceai ca-i porc biggrin.gif
asta voi manca sapt asta seara, ca sa recuperez cele 3 sapr fara supa(bors).
si am niste aripioare cu care inca nu stiu ce sa fac. idei ceva? nesigur.gif

CyL
ziua buna,
kalua... drum bun si spor la treaba.. rabdare mai ales smile.gif

meniul meu:
MD: o salata verde cu cateva rosioare stropita cu lamaie (n'am mai pus ulei deloc, de nicun fel)+ fulgi de ovaz cu o canita de suc de rosii+ un pic pic de fasolica "zbatuta" de aseara iar lafinal o cana ceai verde bauta pe fuuga
G: doua mere, o para acrisoara,o mandarina
P: salata (s.verde, telina, morcov rase, rosii) cu fasolica zbatuta (gata, fu ultima portie) pe acre am garnisit'o cu un sos facut repede dintr'o ceapa marisoara calita in un pic pic ulei de rapita (+oregano, cimbru, un pic delikat) si suc de rosii, o canita.
G, C probabil fructe (mere si mandarine)

am observat ca mi s'a facut foarte foame astazi pe la 11.00.. la fel am patit si data trecuta cand am papat la MD fasolica. concluzie.. nu mai papam fasolica la MD. biggrin.gif chiar daca a fost putina.
aseara m'am pus la probat hainute mai vechi.. desi cantarul zicea altceva, haine care mai acum 2 sapt inca ma mai tineau un pic.. acum curg pe mine. niciodata nu mi'au venit asa, nici macar atunci cand le'am cumparat. biggrin.gif
consluzie iar.. who cares about ce zice cantarul...? biggrin.gif

pupicei fetelor... kiss.gif

Girl on the moon
Roxanica10 multumesc mult pt acces iloveelady.gif

Am sa incerc sa gasesc cateva poze pentru before...deocamdata...pentru ca mai trebuie muncit pana la ...after...

O seara placuta,

P.S. D: o salata a la grec
roxanica10
Cu placere Girl. Abia astept sa te vad smile.gif. Pe unde calatoresti tu de zor?
Kari, drum bun si sa le dai lectii belgienilor.
Eu sunt la serviciu, mi-e somn, n-am chef de nimic. Nu prea am avut azi spor, dar recuperez zilele ce urmeaza.
Meniul meu orientativ (c-am mai facut niste abateri, fuse ziua unor colegi):
D: iaurt cu fulgi de grau (scot gemul momentan, ca sunt prea dependenta de dulciuri)
P: piept de pui cu salata greceasca fara branza (salata verde, ardei gras, rosii, castravete, patrunejl si masline)
C: probabil fructe (merg la Auchan sa-mi fac provizii).
Va pup si-o saptamana pe cinste!
ToothFairy
Hey dragelor MM-iste,

Azi am papat cam putin,n-am avut pofta,dupa ce am vazut o autopsie pe la scoala nu mi-a mai trebuit nimic satios,asa ca pranzu` a constat dintr-o banana,ca sa-mi revin. smile.gif
Deci:
MD - fulgi de ovaz,iaurt,mar calit cu fulgi
P - banana
C - paste cu suc de rosii,busuioc
Kalua,spor in delegatie!
CyL,eu daca pap fasole intr-o zi,ma simt arhiplina,nu`mi mai tre` nik...ma mir ca la tine reactioneaza asa organismu`..
Girl on the moon,mi-a dat si mie prin cap sa-mi comand ceva naturiste de pe site-ul ala...dar apoi am descoperit un magazin naturist f bun pe aici si am renuntat...oricum,eu zic ca merita sa incerci,pentru inceput comanzi de proba ceva nu foarte costisitor. wink.gif
bafta gagici
pescarush
salut! am aparut si eu. am fost la un control cu ochii, inca sunt ok, n-am nevoie de ochelari, desi stangul e mai slab.
kalua, spor la trebi pe unde umbli, si distractie faina! kiss.gif
eu m-am hotarat sa trec la faza 2, oficial (mai mancam de faza 2 din cand in cand si pana acum), ca nu mai trebuie sa slabesc. acum am 49.5 kg. oricum, +/- 0.5 kg nu mai conteaza, sunt ok la aprocx. 50 kg.
azi dimineata iar am gustat din painea facuta in casa angry.gif am mancat cu salata de vinete (facuta cu ulei si ceapa), in timp ce le pregateam la copii pachetelele pentru scoala.
P - mancare de mazare cu suc de rosii
C - cred ca o salata.
gloriana
Astazi am mancat haotic dar conform.
D: iaurt cu fulgi si o cafea. Am renuntat la gem.
P: o para cat am pregatit pranzul, crenvursti cu rosii, o ciorba de ciolan afumat cu mazare, ardei , ceapa si dovlecel
S: niste crenvursti, putina ciorba de la pranz, mere, capsuni mai tarziu.

Nimphetamin
Neata, fetili!

Eu ma simt tare bine azi! Poate e din cauza ca e cald si frumos afar, poate ma simt in forma datorita noii mele preocupari. Si anume plimbarile cu bicicleta indragostita.gif In sfarist am gasit un sport care imi face placere 322.gif Aseara am iesit in parcul Lia Manoliu si ne-am plimbat si intr-un cartier de case superbe. In parcul ala primarul a pus niste aparate de fitness si am lucrat si la ele cateva minute, toti muschii. E super tare!!
Asa ca am ajuns acasa pe la 10 si am mancat un kiwi, dupa dus. Am tras un somn pe cinste dupa asta indragostita.gif

Meniul de azi:
MD: 1 rosie, 2 felii sunca de pui, 2 felii de tofu cu marar
P: piept de pui cu legume la cuptor
C: iaurt sau fructe

Diseara am programare la masaj anticelulitic. Incep si un program de masaj, ca cu electrostimularea n-am facut nik, doar niste vase sparte si atat de inestetice crying.gif

Va pup, sa vaeti o zi minunata!
dr_wise
QUOTE(pescarush @ Apr 7 2008, 07:19 PM) *
salut! am aparut si eu. am fost la un control cu ochii, inca sunt ok, n-am nevoie de ochelari, desi stangul e mai slab.

morderis.gif Iti recomand sa te uiti mai des cu ochiul stang pe gaura cheii! Intareste muschii!
Salutare!
Declar cu mana pe inima c-am produs in premiera mondiala tiramisu in weekend, bineinteles ca am mancat o portie sambata "de control" si o placinta cu branza (tot productie proprie) duminica, asa ca am constiinta incarcata! Asa de incarcata incat iar am trecut la MM strict.
Meniul de ieri:
d - lapte cald cu fulgi ovaz, cafea cu lapte
p - piept de pui gratar, salata de rosii si castraveti
s - tofu cu ardei de la Inedit, rosii, ceapa verde, ridichi, castravete, masline
inainte de culcare: 2 mere
Astazi:
d - kiwi, lapte cald cu fulgi ovaz, cafea cu lapte
apa la greu!
Nimphe, si eu m-am indragostit de masajul anticelulitic, asa de tare incat marai de placere pe masa de masaj! Rade maseuza de nu mai poate! E aproape la fel de placuta senzatia ca in timpul unei partide de sex! blush.gif bineinteles, si una si alta, corect efectuate.
Numa' ca am un bai mare, parca-i mai pronuntata celulita mea dupa 2 sedinte...asa o tb sa fie?! magindesc.gif anyhow, continuam! Noroc ca amore puro are suflet de copil si nu stie cum arata celulita, zice cei aia celulita, cum arata? iar eu ma dau mimoza pudica si nu zic nimic.... morderis.gif
CyL
nush cum e cu masajul, dar eu am mai pus, singurica acasa, cu palmeel pline d ecrema anticelulitica imi fac d ecap. si.. mi'am facut cateva vanati bune.. biggrin.gif asta sa insemne oare ca o fi fost facut cum trebuie? biggrin.gif eu apsa si frec acolo pielea.. mai mai s'o mai duce din ea.

meniul meu:
MD: mere rase cu scortisoare si un pic pic cocoa+ fulgi de ovaz+ un ceai verde cu lamaie
G: vreo doua mere
P: o salata mare (s. verde, tofu chimen, telina, morcov)
G,C.. n'am idee.. o sa fiu la munca pana la 22.00..

pupicei si o zi insorita si frumoasa.
pesca.. nush cum e la tine acolo, daca s'a mai topit zapada, dar aici la malul marii... lumea e in tricou deja. cald si bineeeeeee .. smile.gif ma gandeam ca poate vrei sa stii biggrin.gif (stiu, sunt rautacioasa.. kiss.gif )

Alinice
Salut populatie!
MD painica filo. cu pate de soia ,o rosie si cafea;
P carnat prajit cu mancarica de mazare si salata asortata
C fructe cu alune si un ceai de tei.
O zi buna si kiss.gif kiss.gif kiss.gif sa va aduca noroc!!!
Nimphetamin
Erata la meniul meu. Am primit niste flyere d ela un restaurant nou din zona si am facut toti colegii comanda.
Am luat o ciorba de burta.

A fost bunicica. Mancarea de pui cu legume o las pe maine.
pescarush
doctore laugh.gif nebunatica(,) ca de obicei.
cyl, s-a topit zapada si la noi, mai este asa cate o pata, in partile unde nu bate soarele. chestia cu tricoul aici nu e relevanta, astia sunt la tricou, pantaloni scurti si slapi cam de pe la 5 grade biggrin.gif . dar azi vor fi si aici intre 16 - 18 grade. oricum, n-am scapat, pe saptamana viitoare se mai raceste iar.
meniul meu pe azi:

D - o portocala, pauza, apple sauce cu fulgi de ovaz, germeni de grau, nuci, seminte de in, un ceai
P - "fajitas" veggie (iar na-m avut timp sa-mi fac o salata angry.gif )
C - magindesc.gif nu stiu

pai zi asa doctore, adica ma faci sa ma bag in clubul mimozelor pudice si tu ma tradezi??? (stai linistita ca nici eu n-am fost chiar mimoza )

edit: nimphe, ai grija cu ciorba de burta facuta la restaurnat, de obicei contine si faina.
ToothFairy
Salutare gagici,
Azi am vazut termometru din oras si afisa 25grade...nu`mi venea sa cred...lumea pe strada in tricou,eu cu 2 bluze pe mine si geaca...mi-e greu sa dau jos toalele inca de pe mine parca..dar incetu` cu incetu` o sa realizez ca e primavara afara in buna regula.
Azi am papat conform de conform,mi-s mandra de mine,chiar de faza I,hehe
MD - fulgi cu lapte
G - un mar
P - omleta cu ton,castravete
G - un fruct,dupa aerobic
C - ciorbita de pui cu legume o sa fac/mananc.
pesca,welcome to faza II...asa am zis si eu,dar vad ca tot faza I pap.Ce e drept mai scap in 2 bucatele de cioco din cand in cand,dar na..si aseara dupa fructele de seara,am papat 2 buc de cioco amara...asta asa,ca o erata la meniul de ieri.
Dupa shaworma de duminica,s-au pus 400gr pe mine aproape...hmmm... magindesc.gif apoi m-am cantarit iar azi,s-au dus 200gr...schimbarile astea nu-s asa de grave,dar imi faceam griji,ca doar ce naiba,am facut-o cat se poate de conforma,si fara maionezaaaa crying.gif asta e..
Va pup,zi buna,spor la slabit!
roxanica10
Emtpy, hai c-acum incep oscilatiile...de colo colo...ca d-aia am devenit obsedata de cantar. La mine e dezastruos de 2 zile...arata nemernicu' 65 zapacitul.gif, dar las' ca-i vin eu de hac.
Pesca, ce ma bucur c-ai trecut la faza 2. Felicitarile mele. Pan-oi ajunge eu la 63, vine nunta sora-mii...si nu mi-am luat rochie.
Meniul meu de azi:
D: o banana mica (inca nu mi-au trecut poftele) tongue.gif, iaurt cu fulgi (Gloriana, am renuntat amandoua in acelasi timp la gem)
P: ciorba de vacuta, frigaruie de pui cu salata greceasca fara branza
G: o banana
C: portocale si alune.
Va pup!
Girl on the moon
@ roxanica : calatoresc asa des fie din motive de job, fie de placere indragostita.gif

Meniul meu de azi:

MD: 4 crenwusti cam subtirei si dupa ce le-am mai dat si pielita jos nu a mai ramas nimic laugh.gif
D: peste cu niste felii de rosii
S: habar nu am...caut sa fie cat mai conform

Aseara am papat peste cu legume la abur si a fost atat de buuuun indragostita.gif
pescarush
empty, tu esti ca fiu-meu cel mic. cand avea 2-3-4 ani, nu-l puteam dezbraca frate vara! nu voria sa dea jos treningul si sosetele de pe el nicicum, si erau 40 de grade. nu stiu de unde avea fixul asta, sa nu se vada cu manutele si picioarele goale. laugh.gif
irinica
Roxanico, nu stiu ce-i cu mine. Am avut multe dureri sufletesti in ultimele luni si in cazuri din astea gatul e primul care sufera, asa mi-a zis doctoreasa mea homeopat. Din cauza de griji pe care nu le pot scoate la suparafata si exterioriza. Sambata si duminica iar mi-a fost rau, rau cu frisoane si febra. a trecut ... asta este...

De mancat, nu mai zic nimic ca sunt cea mai neserioasa dintre cate montignace s-au vazut vreodata. Teoretic am avut grija sa mannc ce trebuie dar am mai mancat intr-o zi un covrig, in alta zi 2 linguri de miere ( la ce dureri de gat si de urechi am avut, imi venea sa imi bag si in urechi miere, poate ma mai lasa putin).

Iertare pentru estifftopic.gif !!

Nu stiu ce-i cu Stoina?! Se plimba serios, draga de ea.
gloriana
Buna fetelor,
Meniul de azi:
D: iaurt cu fulgi , o cafea
P: ciorba de ciolan afumat , crenvursti cu rosii, mai tarziu un mar
S: Aici e aici. M-a lovit o pofta nebuna de ceva dulce si cum ciocolata nu am mai luat, gem nu mai am, (ca sa evit tentatiile nu mai tin dusmanul in casa) mi-am facut niste gogosi cu tarate si iaurt. Am mancat vreo doua bucati sa imi fac damblaua si mi-a trecut si pofta de mancare.
roxanica10
Irinici kiss.gif sper sa apucam sa mai tragem o mica conversatie in curand pe mess. Auzi, tu nu stii ca mierea-i conforma? Eu zic ca primul pas consta in a nu mai fi atat de dura cu tine. Incearca sa te bucuri de fiecare clipa, alaturi de copii si nu te mai canaliza pe slabire. Am citit asta intr-o carte: daca-ti intoxici creierul cu informatii din astea stresante (vreau sa slabesc, e musai sa slabesc, ce ma fac ca nu slabesc), n-o sa mai colaboreze si nu obtii ceea ce vrei (am mai spus asta pe aici, dar o repet, ca poate n-ai vazut-o).
Sa stii ca si eu sunt cu ambitia la cote minime in aceasta perioada, pur si simplu, sunt in stadiul ala...in care tin de ceva vreme, am facut ceva abateri, nu s-au pus, fac abateri in continuare, incep sa se depuna...si survine ingrijorarea. Azi le spuneam colegelor: ca m-am facut o vacuta tongue.gif si ele se uitau la mine zambind...ca evident ca nu vad kilele in plus (pentru ca s-au facut 2), nici pantalonii nu-mi intra mai greu...doar cantaru'-i dement.
Ma gandeam azi la Leea, ca si ea probabil a trecut prin etapa asta (cam cand eram eu si doftoreasa) in plin proces de slabire...si eu n-o intelegeam de ce nu mai are ambitie, dupa ce slabise considerabil. Asta e...nu suntem robotei si trebuie sa invatam din orice experienta.

Stoinici, cred ca s-a dat cu egiptenii. smile.gif
Pe mine m-a procopsit o raceala, dar ma bucur ca n-am febra. Ma tratez cu paracetamol si tantum lemon.
dr_wise
Sa declar si restul de meniu, pana nu ma culc...
p - frigaruie de porc + salata de varza
s - piure de urzici, ceapa verde, tofu, ridichi
acum: un mar golden
Gata! Am scapat si de ziua asta fara tentatii!
Noapte buna!
CyL
good evening my girls,

continui cu meniul meu:
G: (ora 19.00) cateva alune, putine de data asta
20.00 : doua mere golden
00.00 o mandarina, un mar

am plecat de la munca si am mers la plimbareala.. vreo ora cam asa.. pe jos biggrin.gif imi era cam fomica si de asta m'am infipt in mere si mandarine

roxi.. cu mierea ce ziceai? e conforma? eu mai pun in ceaiul verde cand il servesc in oras. nu intotdeauna, dar mai pofteam si mai pupam un pic din ea biggrin.gif
oof... si eu ma tem daca o sa stiu sa tin in frau "abatarile" de faza doi. desi mai am pana acolo.. macar vreo 5-7 kilograme.. asa cum spunea odata roxi nu de mult.. sa slabesti e usor.. sa stii sa te mentii .. e mai greu.
mie mi'e teama un pic de sarbatoarea Pastilor. cu mancarea asa.. nu o sa am mari batai de cap. dar mi'e teama de cozonac si pasca... aoleeeeeeu.. nebunia mea! atunci da.. parca vad ca nu ma pot opri din "gustat" smile.gif))
oof.. sa speram.. ca.. nu se depune prea mult.. zapacitul.gif

v'am pupat, :*
pescarush
cyl, faza 2 nu inseamna "abateri". faza 2 inseamna ca poti combina lipide cu glucide cu IG intre 35 si 50. dar, nu a spus nimeni de abateri, doar pentru ca esti al faza 2.
faptul ca ne mai aruncam in cate o neconformitate nu are nici o legatura cu faza la care suntem. closedeyes.gif
Nimphetamin
Neata, fetelor!

Erata la cina de ieri: dupa masaj am ajuns acasa cam sleita de puteri si cu burta goala. Eram prea obosita sa mai ies cu bicileta si nici al meu sot nu era in the mood.
Asa ca am zis sa vedem un film.
Am mancat o ciorba de legume si pui. Dupa o ora si ceva am mancat si niste seminte zapacitul.gif

Azi sper sa ma lase tentatiile, sa-mi dea un pic de ragaz blush.gif
MD: lapte cu ovaz
P: pui cu legume la cuptor
C: fructe?

M-am urcat azi dimineata pe cantar dupa cateva saptamani in care am zis nusepoate.gif Nicio schimbare, nici in plus, nici in minus: 72.3 mad.gif
Vreau sa ma masor sa vad daca masajul asta reduce vreun pic centrimetrii!
Va pup, sa aveti o zi frumoasa! kiss.gif
albinuza
Si eu ma mentin la 57. vad ca nu vrea inspre 56 neam.
eu azi la md: iaurt cu cereale,
la pranz o sa halesc 2 snitele cu salata de rosii, castraveti si ardei gras, si diseara supa de puiut cu legume.
daca reusesc sa ajung la 56 is beton.
cad toate hainele de pe mine. cu bluzele omai scot cum o mai scot, cu pantalonii e belea nesigur.gif
pescarush
of, albinuta, si eu am problema asta cu pantalonii. si chiar mi-am cumparat toamna trecuta niste pantaloni si mi-s largi. eu am zis ca "s-a lasat" materialul. biggrin.gif
chiar zilele trecute ma gandeam la o pereche de pantaloni de vara, sa-i duc la modificat, ca altfel nu-i mai pot purta si chiar imi plac mult.
sa pun si eu meniul-plan pe azi:

D - paine de secara integrala prajita, cu gem, un ceai
ora 11 - un mar
P - bruschetta (pe paine de secara) fara branza, o salata. de data asta mi le-am pregatit de-aseara, cand mi-am facut salata pentru cina. azi dimineata doar am pus uleiul de masline, sarea si lamaia.
C - habar n-am. sa vad cand ajung acasa, azi merg la epilat direct de la job, deci voi ajunge destul de tarziu.
dr_wise
Fratilor, a propos de epilat, care sunt preturile prin "lumea buna" la tuns, epilat, manichiura, masaj? Poate sa-mi spuna cineva pt Europa? Aici Kalua era cea mai in masura sa ma lamureasca, cred. Ma intereseaza in "euroi".
Pana acum am fost usa de biserica, sper sa ma tina:
d - lapte cald cu fulgi ovaz, cafea cu lapte
p - piept de pui gratar, piure de fasole (mi s-a specificat ca-i facut din fasole boabe, nu din fulgi), salata de varza alba cruda. BUUUUUUN!
s - habar n-am! parca as manca o salata de ton, dar depinde la cat ajung, fiindca-i prea frumos afara si am de gand sa colind, pana-mi tocesc picioarele!
PS: eu am destula "carne" pe solduri, daca vreti, dragutelor, va dau de la mine blush.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.